KOBİKredi.NET

Esbim Esenyurt iş ilanları başvuru sayfası

12.10.2018
121
Esbim Esenyurt iş ilanları başvuru sayfası

Oldukça fazla bir nüfusa sahip olan İstanbul Esenyurt bölgesi, Esenyurt Belediyesi İstihdam Merkezi olarak bir çok kişiye iş olanağı sağlamaktadır. 2013 yılında belediye tarafından kurulan iş veren ve işçiyi bir araya getiren bu proje 2018 yılında da başarılı bir hizmet vermeye devam etmektedir. Farklı sektörlerde ve kriterlerde bir çok firmanın eleman ilanına buradan başvuru yapabilir kendi şartlarınıza uygun bir işe yerleşebilirsiniz. ESBİM iş ilanlarına nasıl ulaşılır, başvuru yapmak için izlemeniz gereken yollar, başvuru sayfasına giriş için yazımızdan faydalanabilirsiniz.

ESBİM İle Nasıl İş Bulurum?

blank

Esbim İstihdam Çalışması

Esenyurt Belediyesi olarak vatandaşın her türlü ihtiyacıyla ilgilenmenin dışında işsizleri istihdam etmek için kurulan ESBİM, kısa zamanda amacına ulaşmış ve bir çok sektörden eleman ihtiyacı olan firmalar bu sisteme dahil olmuştur. Belediye olarak eleman arayan firmaları belirli kriterlere ve çalışma koşullarına göre değerlendirip kişileri bu işe öyle yönlendirmektedirler. İş arayan ve kendine uygun iş bulamayan kişiler için de oldukça faydalı bir kuruluştur. Kuruluşun bu sisteme özel bir sosyal medya hesabı bulunmaktadır. Bu hesaptan elemen arayan firmalar ve istedikleri şartlar yayınlanarak kişilere ulaşması sağlanmaktadır. Kendinize uygun işe karar verdiğinizde ESBİM binasına giderek iş hakkında ayrıntıları ve çalışacağınız firma ile görüşmeleri yapabiliyorsunuz. Bu işe aracılık eden kuruluş, firmaların kurumsal ve güvenilir olmasını göz önünde bulunduruyor. Kişileri yönlendirmeden kendileri kurum hakkında ayrıntılı bilgi edinmektedirler. ESBİM olarak şuana kadar kayıtlı 41.245 CV den 38.382’sini görüşmeye alıp 13.742’sini işe yerleştirmiştir. İnternet adresi üzerinden iş ilanlarını takip edebilir, kendinize cv oluşturup gelecek iş ilanlarına bakabilirsiniz. İnternet sitesinde bulunan cv oluşturma, iş ararken kendimize uygun iş bulma, doğru kariyer planı hakkında yapmamız gerekenler için faydalı bilgilerde bulunmaktadır.

ESBİM İş Başvurusu Kayıt 2018

Esenyurt İstihdam Merkezi

Esenyurt Belediyesi hizmet anlamında bir çok belediyeden ayrışan bir proje ile vatandaşın alkışını almaktadır. Başarılı bir proje olmanın yanında vatandaşın işsizlik sorununa bir nebze katkıda bulunmakta ve örnek bir belediyecilik sürdürmektedir. Vatandaşa yardım etmenin yolunun onları istihdama kavuşturmak olduğunun farkında olan ve bunun için çaba gösteren, bir çok kişiye de ekmek kapısı açmış bir belediyedir. Esenyurt Belediyesi İstihdam Merkezi adında bir online site ile de sanal ortamdan iş verenleri ve iş arayanları buluşturmaktadır. Buraya kayıt olarak güncel iş ilanlarından haberdar olabilir ve takip edebilirsiniz. Öncelikle ESBİM Kayıt sekmesinden kişisel bilgilerinizi girerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Buraya yazacağınız telefon ve e-mail adresiniz sizinle iletişime geçilmesi durumunda önemlidir. Burada yayınlanan iş ilanlarında ilkokul, ortaokul mezunu, lise ve yüksek okul mezunu kişiler için bir çok alanda iş seçeneği bulunmaktadır. Açık pozisyonlar, eleman ihtiyacının adedi, belirlenen kriterler bu sitede açıkça belirtilmektedir. Alınacak bu elemanların sürekli, geçici ya da sözleşmeli şekilde alınacakları gibi seçeceğiniz işle ilgili bir çok ayrıntıyı öğrenebilirsiniz. Bu ilanlara ait başvuru formu, başvuru tarihi yapılacaksa mülakat ya da ön görüşme tarihi bu siteden öğrenecekleriniz arasında.

ESBİM İş İlanları

blank

İstihdam Edilen 32 Bin Kişi

İşsizliğe çare arıyoruz sloganı ile yola çıkan ve amacına kısa zamanda ulaşan bu proje, günde muhakkak 5 kişiyi istihdam ederek başarısını kanıtlamıştır. Muhasebeden, paket servis elemanına, aşçıdan, tıp merkezinde çalışana, depo elemanından, vardiyalı sistem çalışmak isteyene, doktor asistanı, temizlik firmalarının ilanları, ayakkabı mağazası, dekorasyon firmaları yani bir çok sektörden iş ilanı internet adresleri üzerinden yayımlanmaktadır. Sizde muhakkak kriterlerinize uygun bir işe bu sayede ulaşabilirsiniz. 32 bin kişinin bu sistem sayesinde iş bulduğu, işçi ve iş verenin aynı çatı altında toplanıp her ki tarafında şartlarının uygunluğu ile hem işçi hem iş veren sistemden faydalanmaktadır. ESBİM aracılığıyla işe yerleşen işçilerin büyük bir çoğunluğunu mavi yakalılar oluştururken nitelikli eleman istihdamı da sağlanmakta yerleşen 26 bin kişide mevcut işinde devam etmektedir. Şuan için iş verenler tarafından 7-8 binlik bir eleman talebi bulunmaktadır. İşveren aradığı işçi için kriter ve adedi belirlerken merkezde iş arayanlar arasında bu şartlara uyan kişileri eşleştirerek işçi ve iş vereni mülakatta bir araya getirmektedir.  Bu merkeze sadece Esenyurt’ da ikamet edenler değil civar vatandaşlarında başvuru yapabileceği ve bu uygulamadan yararlanıp iş sahibi olabilecekleri bir yapılanmadır.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.