Esnaf Kredileri

En Uygun Evlilik Kredisi Veren Tüm Bankalar

15.08.2017
118
En Uygun Evlilik Kredisi Veren Tüm Bankalar

Her yıl milyonlarca genç çiftimiz kendi yuvalarını kurmanın heyecanını yaşamaktadır kuşkusuz. Evlilik planları yapan özellik ile erkek bireylerin ne yazık ki az da olsa maddi bütçeleri yetersiz kaldığı için banka kredisi başvurularında çoğu zaman bulunduğunu hepimiz biliyoruz. Daha çok yaz aylarının gelmesi ile bunu da bilen bankalar bir çok değişik evlilik kredisi kampanyaları düzenlemektedir. Özellik ile Ziraat Bankası ile diğer bir kamu bankası olan Vakıfbank tarafından düzenlenen evlilik kredisi 2019 kampanyaları diğer özel sektör bankaları olan iş bankası ile yapı kredi bankasına nazaran bir tık daha avantajlı diyebiliriz. Düğün kredisi şartlarını sağlayan tüm genç çiftlerimiz ile ikinci bahara yelken açmak isteyen bireyler için tüm bahsi geçen bu bankalarımızın başvuru koşulları ve faiz oranları ile hesaplama tablolarını sizler için paylaştık.

Evlilik Kredisi Başvuru Şartları Nedir ?

Her kredide olduğu gibi evlilik kredisi başvurusunu 2019 senesinde yapacak olan çiftlerimiz den de bazı şartlar bankalar tarafından aranmaktadır. İster ilk evliliğiniz olsun ister ise herhangi bir nedenden ötürü ikinci bir evlilik için planlamada bulunun bu şartları sağlamanız durumda tüm evlilik kredisi veren bankalardan 2019 senesinde çok rahat bir şekilde kredi kullanabilirsiniz.

 1. Bankaların evlilik kredisi alarak düğün yapacak olan çiftler de ilk aradığı şartların başında sizinde tahmin edebileceğiniz gibi kredi geçmişi sorgulamaları gelmektedir. Banka sistemi üzerinden yapılan Kredi Notu sorgulamasında şayet kredi puanınız en kütü orta riskli bölgede ise ancak istenilen bu ilk şartı geçmiş olursunuz.
 2. Gelir belgenizin olması şarttır. Şayet siz de bir gelir belgesi yok ise bize sorar iseniz düğünden önce resmi nikahı kıyın derim.
 3. Kredi miktarının yüksekliğine göre kefil istenilebilir.

Ziraat Bankası Evlilik Kredisi Fırsatları

Ziraat Bankası Evlilik Kredisi Fırsatları

Ziraat Bankası Evlilik Kredisi Fırsatları

Şunu belirtmek isterim ki Ziraat bankası dahil olmak üzere tüm bankalar düğün yapacak olan çiftlerimize yönelik vermiş olduğu evlilik kredisi 2019 imkanlarını en fazla 36 ay vadeli ile sınırlı olarak sağlamaktadır. Sizde yukarıda yer verdiğim şartlara şayet uygun iseniz ihtiyacınız olan düğün kredinizi aylık %1.95 faiz oranları ile alabilirsiniz. Bankanın 2019 senesindeki belirtmiş olduğu şartlara göre geri ödeme hesaplaması ise şu şekildedir.

 • 5.000 TL 36 ay geri ödemeli kullanacağınız evilik için kredinizi aylık 207 TL olarak ödeyebilirsiniz.
 • 10.000 TL kullanmak isteyen genç çiftlerimiz 36 ay boyunca ödeyecekleri tutar 414.07 TL olacaktır.
 • 15.000 TL ihtiyacı olan çiftlerimizin aylık ödemesi 36 ay süre ile 621.10 TL olacaktır.

banka 36 aylık vadeli kredi kullanacak olan çiftimiz den aylık en az 43.48 TL hayat sigortası kesintisi uygulamaktadır.

Vakıfbank Düğün Kredisi İmkanları

Vakıfbank da düğün yapacak olan çiftlere destek vermek amacı ile yasa gereği en faz 48 ay vadeli olarak düşük faizli evlilik kredisi imkanı sunmaktadır. Üstelik isteyene 3 ayda bir ödeme imkanları da yine Vakıfbank dan sağlanmaktadır. İşte sizin için %2.23 faiz oranları ile yaptığımız geri ödeme hesaplama tablosu.

 • 7.000 TL 36 ay vadeli düğün yapacak olan çiftlerimize aylık ödeme taksit tutarı 305 TL
 • 12.000 TL 36 aylık aylık eşit taksitli ödeme miktarı 523.40 TL
 • 17.000 TL için en fazla 36 ay boyunca aylık ödeyeceğiniz tutar 741 TL olacaktır.

isteyen çiftlerimiz kredi vadeleri boyun 1 den 3 aya kadar ödemesiz dönem tercihlerinde bulunabilirler.

İş Bankası Evlilik Planları Yapanlara Kredi İmkanı Sağlamaktadır

Özer sermayeli bankalarımızdan Türkiye İş Bankası’da evilik hazırlıkları içinde bulunan çiftlerimize kredi imkanları sağlamaktadır. Aylık %2.45 faiz ile sunmuş olduğu bu fırsat için geri ödeme vadesi en fazla diğer bankalardaki gibi 48 ay ile sınırlanmıştır.

 • 10.000 TL Türkiye İş Bankasından evlilik kredisi kullanacak olan çiftlerimizin aylık ödemesi 453 TL olacaktır. Toplamda geri ödeyecekleri rakam ise 15.285 TL tir.
 • 16.000 TL için İş bankasını kredi kullanmak için tercih eden çiftlerimizin ödeyeceği aylık taksit miktarı 726 TL olacak toplamda geri ödeyecekleri rakam ise 24.455 TL tir.

İşlemler için kesinti tutarı ise toplam 84 TL tir. Hayat sigortası için ise yıllık 166 TL gibi bir kesinti uygulanır. Toplam kesinti tutarı ise 36 ay için 3*166= 498 + 84 = 582 TL olacaktır.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.