Esnaf Kredileri

En Uygun Esnaf Kredisi Hangi Banka Veriyor ?

25.11.2017
119
En Uygun Esnaf Kredisi Hangi Banka Veriyor ?

Daha çok birikmiş borçlarını ödemek yada işletmesini büyütmek için banka kredisine başvuru yapan esnaflarımız 2018 senesinde nakit ihtiyaçlarını en uygun faiz oranları ile karşılamak için çeşitli finansmanların kapısını çalmaya devam edecektir. Esnafa özel olarak planlanmış ödeme seçenekleri ve ayrıcalıklı faiz oranları ile hangi banka size cazip olanaklar veriyor burada bulabilirsiniz.

Esnafın Bankalardan Kredi Çekebilmesi İçin Bu Şartları Sağlaması Şart!

Büyüklü yada küçüklü olarak esnaflık yapan esnafımız için en uygun kredi olanağı sağlayan bankaların tanıtımına geçmeden evvel sizin bu finansmanlardan kredi çekebilmek için talep edilen kriterlere uygun olup olmamanız çok önemlidir. Şayet özellik ile kırmızı ile belirtmiş olduğum bu şartları taşımıyorsanız ise, yazımızın sonuna kadar okumanıza açıkçası pekte lüzum olmayacaktır. Çünkü ister devlet faiz desteklemeleri ile bankalardan kredi başvurusu yapacak olun, isterseniz meslek odası üzerinden veya doğrudan müracaatlarda bulunun bu şartları taşımanız son derece önemlidir.

Esnaflarda Bankalar Tarafından Aranan Şartlar Nedir ?

Esnaflarımız bankalardan kolay kredi alabilmelerinin yegane şartları arasından kuşkusuz olarak ilk sırayı FİNDEKS KKB KREDİ NOTU almaktadır. Şayet bu sistem üzerindeki kredi notunuz sorgulandığı vakit riskli bölgelerde yer alıyorsanız bana kalırsa şansınızı hiç zorlamayın. Sizin için tek çare KGF teminatı ile esnaf kredisi için başvuruda bulunmanız olacaktır. Aksi taktirde işiniz bir hayli zor olacaktır.

  • Bu en önemli şartı taşıyorsanız ve işletmeniz oldukça kıdemli bir iş yeri ise işiniz biraz daha kolay olacaktır. Çünkü bankalar sizin yıllık kazanç bilançonuzu mutlaka görmek isteyecektir. Bunun içinde kıdemli bir esnaf olmanız son derece önemlidir. Şayet herhangi bir kıdeme sahip değilseniz yeni esnafa kredi veren bankalar için başvurularınızı yapmanızı tavsiye ederim.
  • Sizden aranacak olan bir diğer özellikte kefildir. Mutlaka banka en az 2 kişi olacak şekilde sizden kefil talep edecektir.

Bu şartlara uygun iseniz sizden istenilecek olan geri kalan şeyler ise sadece bazı gerekli belgeler olacaktır.

Esnaflardan İstenilen Bazı Gerekli Evraklar Nelerdir ?

Hazır yeri gelmişken esnaflardan kredi başvurularında bankalar tarafından istenilen bazı evrakları da sıralamak da fayda olacaktır. Bu ister en uygun yollar ile kredi vereni olsun ister ise dokuz naz niyaz ile kredi verecek olanı olsun hepsinde talep edilen evraklar aynıdır.

  1. İşletme sahibinin kimlik bilgisinin fotokopisi
  2. Ticari sicil gazetesi yada Türkiye Esnaflar ve Sanatkarlar Sicil Gazetesi
  3. Vergi levhası
  4. Gelirini gösteren belge. Bunlar daha önce bahsettiğim gibi kira gelirleri ile üstüne ait taşınmaz mallarda olabilmektedir.
  5. Daha önce yaptığı işleri gösteren belge..
En uygun esnaf kredisini hangi banka vermektedir

En uygun esnaf kredisini hangi banka vermektedir

En Uygun Kolay Yoldan Esnafa Kredi Veren Banka Hangisi ?

Şimdi kredi alacak olan esnafımızın hangi şartlara haiz olması ve ne gibi belgelerin getirmesi gerektiğine bahsettikten sonra size en uygun kolay kredi veren bankaları sıralayabiliriz. Bu sıralamada kuşkusuz ki ilk sırayı devlete ait bankalar almaktadır. Bu bankamız da;

  1. Türkiye Vakıflar Bankası; Esnaflara şartlara uygun olması durumda 50 bin TL kadar 36 ay vadeli uygun ödeme koşulları ile kredi olanağı sağlamaktadır. Banka ödeme koşullarından esnafa rahatlık olması adına 6  aya varan taksit öteleme olanakları sağlamaktadır. Başvuruların İnternet üzerinden BURADAN da sağlandığı bu kredi imkanları kuşkusuz esnafa en uygun olanıdır.
  2. Türkiye Halk Bankası; Esnafa en uygun ve kolay yoldan kredi imkanı sağlayan bir diğer devlet bankamız da Türkiye Halk Bankasıdır. Banka sadece kıdemli büyük yada küçük esnaflara uygun kredi imkanı sunmak ile kalmayıp yeni girişimcilere de esnaflığa atacakları adımlarda da nakit olanakları sağlamaktadırlar. Kaybolmaya yüz tutmuş sektörlerde olan esnaflara faizsiz kredi imkanları dahil olmak üzere tüm şartlara uygun olan esnaflarımıza 200.000 TL kadar 6 aylık ödeme seçenekleri işletme kredisi vermektedir.

Bu krediyi ister Esnaf Kefalet Odası üzerinden alabilirsiniz, isterseniz de doğrudan bankanıza başvuru yaparak kolay yoldan alabilirsiniz. Siz yeter ki istenilen şartlara uygun olun..

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.