Esnaf Kredileri

Emekliye ipotekli ihtiyaç kredisi Veren 5 banka

20.02.2019
154
Emekliye ipotekli ihtiyaç kredisi Veren 5 banka

Bankaların emekliler için özel olarak sunduğu faiz oranları ve kampanyalar 2019′ da da devam ederken, daha yüksek miktarlarda nakit paraya ihtiyacı olanlar, kredi limiti dolu ya da devam eden bir kredi borcu olanlar ipotekli krediyi tercih edebilirler. Arsa, ev, dükkan ya da aracınızı ipotek göstererek değerinin belirli bir oranında kredinizi bir çok bankadan alabilirsiniz. İpotekli krediyi en uygun faizle veren 5 banka, şartları, ipotekli kredi emekli yaş sınırı var mı ayrıntıları sizler için toparladık.

Emekliye İpotekli İhtiyaç Kredisi

Emekliye İpotekli İhtiyaç Kredisi

Bütün bir hayatını çalışmaya adamış sonunda emekliliği hak edip her ay düzenli olarak maaşınızı almaya başlamışsanız, bankaların önemli müşterileri arasına girmişsiniz demektir. Ülkemizde işsiz sayısı ve düzenli bir işi olmayan kişileri düşünürsek emeklilik geri kalan hayatınızın garantisi anlamına gelmektedir. Bankalarda düzenli bir geliri olan kişilere daha farklı yaklaşımda bulunmaktadır. İhtiyaç kredilerinde ve bir çok kredide emekliler için ayrıcalıklı kampanyalar ve ödeme seçenekleri sunmaktadırlar. Ancak bu krediler genelde aldığınız maaşın %50-%70 oranında verilmektedir. Aylık ödeyeceğiniz taksitler bu oranın geçememektedir. Sizin emekli olduktan sonra başka planlarınız ve iyi bir finansmana ihtiyacınız varsa, ipotekli kredi tam size göre. İpotekli kredi için rehin gösterebileceğiniz eviniz, arabanız ya da işyeriniz karşılığında yüksek miktarlarda kredi kullanabilirsiniz. Burada kredi miktarı ipotek gösterilecek gayrimenkulün değerine göre belirlenmektedir. Kredi talebinde bulunurken de maksimum 36 ay vade yapıldığını düşünürsek 77 yaşını aşmamış olmanıza dikkat etmelisiniz.

İpotekli Kredi Veren Bankalar

Burgan Bank İpotekli İhtiyaç Kredisi

Bankadan ipotekli kredi alabilmeniz için ipotek göstereceğiniz gayrimenkulün sizin üstünüze olması gerekmektedir. Konutun ekspertiz tarafından belirlenen değerinin %50 si kadar kredi alabilirsiniz. Ekspertiz tarafından belirlenen gayrimenkulünüzün değeri 100 bin liranın aşağısında olmamalıdır. Bankadan alacağınız ipotekli kredinize 12, 18, 24, 36 ay taksit yaptırma imkanınız bulunmaktadır. Faiz oranı Burgan Bank’ da şuan için 2,39 olarak görünmektedir. Başvuru için formu doldurarak müşteri temsilcisi ile ön görüşmeyi sağlayabilirsiniz.

Akbank İpotekli Kredi

Bankanın ipotekli kredi için güncel faiz oranı 2,09 ‘dur. Nüfus cüzdanınız ve fotokopisi, adres teyidi için yakın tarihli faturanız ve emeklilik cüzdanınız ile bankanın en yakın şubesine başvuru yapabilirsiniz. Teminat olarak konut ve işyeri ipoteği alan banka kredi süresi boyunca hayat sigortası talep etmektedir. Krediye ek olarak bir çok bankanın da talep ettiği 500 TL kredi tahsis ücreti, 126 TL taşınmaz rehin ücreti, 980 TL ekspertiz ücreti ekstra masraflar arasındadır.

Vakıfbank İpotekli Kredi

Vakıfbank İpotek Karşılığında Taksitli Kredi

Bankanın ipotekli kredi seçeneklerine baktığımızda arsa, ev ve araba ipotek edilerek kredi alabiliyorsunuz. 36 ay taksit ile geri ödemede sizin seçeceğiniz ister aylık ister maaş durumunuza göre 3 aylık ya da değişik vade seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Arsa ipoteğinde 3. bir şahsın yani çocuğunuz, eşiniz ya da başka birinin üzerine olan arsayı ipotek ettirebilirsiniz. Ev ipoteği için değerinin %80 i, arsa ipoteğinde değerinin %75′ i araç ipoteğinde de arabanızın değerinin %50 si kadar krediniz Vakıfbank’ da. Emekli maaşınızı bu bankadan alıyorsanız belge talep edilmezken diğer müşteriler için emekli maaşınıza ilişkin ekstre istenmektedir. Hayat sigortası, Konut Paket Sigortası ve araç ipoteğinde Kasko yapılmaktadır. Faiz oranları 1,75 seviyelerinde seyretmektedir.

Ziraat Bankası İpotekli Bireysel Finansman Kredisi

Emekli vatandaşın yüksek miktarlardaki finansman ihtiyacına 36 aylık vade seçeneği sunan banka, konut için ekspertiz değerinin %80’i, iş yeri için ekspertiz değerinin %75’i, imarlı arsa için %50’sine kredi vermektedir. Konutunuzun değeri 200 bin lira ise 160 bin liralık kredinizi bu bankadan alabilirsiniz. Nüfus cüzdanınız, emeklilik cüzdanınız ve adres bilgilerinizle en yakın şubeye şahsen başvuru yapabilirsiniz. Bankanın ipotekli kredi için faiz oranı 1,75 olarak karşımıza çıkmaktadır. Kredi faizleri en uygun banka diyebiliriz. Bankanın internet sayfasındaki  Hesaplama aracı ile kredinizin aylık taksitlerini hesaplayabilirsiniz.

DenizBank Bireysel Finansman Kredisi

Evinizi Denizbank‘ a teminat olarak gösterdiğinizde banka tarafından görevlendirilen ekspertizin evinize biçtiği değerin %80 kadar kredi kullanabilirsiniz. 12, 24 ve 36 aylık vade seçeneklerinden birini tercih edip 2,79 faiz ile ipotekli kredi alabilirsiniz. 50 bin liralık kredinizin 36 ay vade ile aylık 2.266 TL geri ödemesi olacaktır. Ayrıntılı bilgi için DenizBank şubelerine ve 08502220800 numaralı müşteri hizmetleri ile görüşme sağlayabilirsiniz.

[table id=1 /]

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.