KOBİKredi.NET

E-Devlet Şifresi İnternetten Ücretsiz Alma

25.05.2018
308
E-Devlet Şifresi İnternetten Ücretsiz Alma

Resmi işlemleri internet üzerinden halletmenin yolu alacağınız e-devlet şifresiyle kolaylıkla yapılmaktadır. Devlet kurumlarıyla bulunan resmi işlerinizi tek tıkla yapmak için bu şifreye internet üzerinden ücretsiz olarak sahip olmanız mümkün. Şifrenizi aktif hale getirmek için ya da e- devlet şifrenizi unuttuysanız ücretsiz şifre almak için yapmanız gerekenlere bakalım.

E- Devlet Şifresi Almak İstiyorum

e-devlet Şifre Alma

e-devlet Şifre Alma

Her vatandaşın zaman zaman resmi kurumlarda yapılacak işlemleri olmaktadır. Bu işlemler için geliştirilen bu sistem, vatandaşın işlemlerini hızlı, güvenli ve kaliteli yoldan yapabilmesine imkan sağlamaktadır. Teknolojinin sağladığı online uygulama, hem vatandaşa vakit kazandırmakta hem de kurumları ekstra bir hizmet yükünden kurtarmaktadır. Evraklarla uğraşmak ve zaman kaybından kurtulan vatandaş online sistem üzerinden e- devlet şifresiyle tüm resmi işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Devlet kurumlarıyla yapılacak işlemler tek bir çatı altında  www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden yapılmaktadır. İşleminiz olan kuruma erişim için yapacağınız tek şey bir e- devlet şifresi edinmektir. Her T.C vatandaşına özel olarak düzenlenen bu şifre, bulunduğunuz bölgedeki PTT şubelerinden 2 tl karşılığında size verilmektedir. Her resmi işlemde size gerekli olacak şifreniz PTT şubelerine T.C kimliğinizi ibraz etmeniz karşılığında size verilecektir. Kamu kurumları ve sizin aranızdaki işlemlere en doğru ve güncel şekilde tek tıkla e- devlete giriş yaparak ulaşabilirsiniz. Şifreniz ile yapılacak işlemler arasında sorgulamanın dışında, resmi belge çıktısı almanız da kolaylaştırılmıştır. Alacağınız resmi belgede bulunan kare kod uygulaması belgenin resmiyetinin onaylanmasına gerek kalmadan işlem yapma kolaylığı getirmiştir.

E- Devlet Şifremi Ücretsiz Nasıl Alabilirim?

Vatandaş ve kurumlar için bir çok işleme hız ve güvenilirlik kazandıran e- devlet şifresini 15 yaşını doldurmuş Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, mavi kartlılar ve yabancılar üzerinde T.C kimlik numarasının bulunduğu fotoğraflı kimliğe sahip herkes alabilmektedir. Akıllı telefonlar sayesinde telefonunuzda bile işlem yapma fırsatı sunmuştur. Başvurunuzu PTT şubesine yaptığınızda kapalı zarf içinde bu şifreyi alabilirsiniz. Ancak bunun daha kolay ve hatta ücretsiz bir yöntemi bulunmaktadır. Ücretsiz e-devlet şifresine sahip olmak için ;

  • www.turkiye.gov.tr  adresine giriş yapın
  • Sağ üst köşede bulunan İnternet Bankacılığı sekmesine tıklayın
  • Burada bulunan bankaların logolarından hangi bankadan hesabınız varsa ona tıklayın ( Akbank, Albaraka, Anadolubank, Denizbank, QNB Finansbank, Garanti, İNGBank, KuveytTürk, Odeabank, Şekerbank, TEB, Türkiye İş Bankası, Türkiye Finans, Yapı Kredi, Ziraat Bankası, Ziraat Katılım)
  • Sizi bu sayfaya www.turkiye.gov.tr  tekrar yönlendirip girişinizi sağlayacaktır.

Hesabınızın olduğu bankanın logosuna tıklayarak e-devlet sistemine otomatik girişiniz sağlanmaktadır. Bu girişin devamında Şifre oluştur sekmesinden e-devlet şifrenizi oluşturabilir tüm resmi işlemlerinizi online sistem üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Sistem zaman zaman hata verebilir bu noktada yapılacak işlem hesabınızın bulunduğu bankanın internet bankacılığı ya da mobil uygulaması ile e-devlet kapısı butonu sisteme girişinizi daha kolay sağlayacaktır. Bu butonu tıklamanızın devamında Benim sayfam sekmesinden şifrenizi oluşturabileceksiniz. Kullandığınız mobil imza ve elektronik imza da aynı şekilde internet üzerinden e- devlet ücretsiz şifre alma kolaylığı sağlamaktadır. Bu sayede PTT ye gitmeden e-devlet şifresi alma işleminiz online sistem üzerinden gerçekleştirilecektir.

Şifre Değiştirme İşlemi

Şifre Değiştirme İşlemi

E-Devlet Şifremi Kaybettim Yada Değiştirmek İsteyenlerin Yapması Gerekenler Nelerdir?

Devlet kurumlarında online işlem yapmak için her vatandaşa ayrı ayrı verilen bu şifreyi aktifleştirmek için; T.C kimlik numaranız ve e-devlet şifrenizle beraber giriş yapmanız gerekmektedir. Sisteme bu şifre ile giriş yapmanızın ardından sistem kendi şifrenizi oluşturmanız uyarısında bulunacaktır. PTT aracılığı ya da internet üzerinden sahip olduğunuz bu şifreyi istediğiniz şekilde değiştirmeniz ve güncellemeniz mümkün. Oluşturacağınız yeni şifre ile sisteme girişiniz gerçekleştirilecektir. İlk adımda otomatik olarak her vatandaştan istenen bu şifre değiştirme işlemini tamamladıktan sonra isterseniz her an Şifre ve Güvenlik Ayarlarım” sayfasından şifrenizi istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz.  Bu uygulama şifre unutulmasında, çalınmasında size şifre yenileme olanağı sağlamaktadır. E-devlet kapısına giriş yaptığınızda oraya girmiş olduğunuz güncel cep telefon numaranız ve e-mail adresinize yeni şifrenize ulaşmanızda kilit noktadır. Böyle bir bilgi sistemde bulunmuyor ise en yakın PTT şubesinden yeni şifrenizi bu sefer 4 tl ödeyerek alabilirsiniz. Bu şifre sizin devlet ile aranızda resmi bir bağlantıdır. Geçtiğimiz günlerde duyurulan Genç Çiftçi Hibe Başvuru 2018 sonuçlarınızı şifreniz ile öğrenebilirsiniz. Şifreniz size özel ve oldukça büyük önem taşımaktadır. Bu şifreyi kimseyle paylaşmamanız sizin ve yapılacak işlemlerin güvenliği açısından oldukça önemlidir.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.