Esnaf Kredileri

E-Devlet İle Kredi Kartı Borcu Sorgulama İşlemleri

14.06.2018
120
E-Devlet İle Kredi Kartı Borcu Sorgulama İşlemleri

Tek bir şifre ile hızlı, güvenli ve kesintisiz şekilde devlet hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Devlet tarafından oluşturulan bu elektronik sistemde, hem vatandaşın yaptığı işlemler sanal ortamda güvenli bir şekilde kayıt altına alınmakta hem de kişiler 7/24 bu işlemleri takip edip bilgilendirmelerden haberdar olmakta. Gün geçtikçe yapılacak işlemlerin kapsamı genişlemekte bu işlemler arasında e- devlet kredi kartı sorgulama ve aynı zamanda kredi kartı borcu ödeme gibi işlemlerin yapılabilme kolaylığı sağlanmaktadır. Kredi kartı borcu, EFT, tahsilat gibi yeni getirilecek bu özellikler hakkında ayrıntılara bakalım.

E-Devlet Üzerinden Yapılabilen İşlemler Nelerdir?

E-DEVLET İLE YAPILABİLECEK iŞLEMLER

E-DEVLET İLE YAPILABİLECEK İŞLEMLER

Vatandaşların PTT ‘den alacağı yada internet üzerinden ücretsiz e-devlet şifresi ile güvenli bir şekilde gerçekleştirebileceği işlemler arasında; Adalet Bakanlığı’nın verdiği 7 hizmet bulunmaktadır. Bu hizmetler kapsamında hakkınızda açılan davanın ya da sizin açtığınız bir davanın takibini bu sistem üzerinden kolaylıkla yapabilirsiniz. Eğitim ile ilgili sorgulamanızda; burslar ve önümüzdeki sınavlarla ilgili başvuru, bilgilendirme ayrıntılarına ulaşmanız mümkün. Tarım ve hayvancılıkla ilgili faaliyetlerin bilgilendirmesi, ihaleler mevzuatlar, emniyetle ilgili hizmetler, askerlik bilgileriniz, çalışanlar için ve ticari işletmelere verilen hizmetler, kişilerin borç, varlık, sağlık bilgileri gibi bir çok bilgi bu sistemde mevcut. Hatta bu sistem içinde telekomünikasyon işlemleri, devlet kurumlarıyla ilgili şikayet ve bilgi edinme, SGK bilgileriniz, vergi, harç ödemeleri yapabileceğiniz diğer işlemlerden bazıları. Çoğu devlet dairesinde istenen belgelerden olan, Nüfus Kayıt Örneği ve İkametgah Belgesi de e-devlet üzerinden temin edilebilmektedir. Bulunan aracınızın Trafik ceza sorgulaması ve bu cezanın ödeme işlemini de kolayca oturduğunuz yerden yapabilirsiniz. Hastane randevusu için bu sistemi kullanabilir, gerekli gördüğünüzde Aile Hekiminizi değiştirebilirsiniz. Tüm GSM fatura takip ve ödemelerinizi, transkript görüntülemenizi ve çıktısını buradan almanız da mümkün. Merak ettiğiniz soyağacınızı görüntüleyebilir, bankacılık işlemleriniz için kredi notunuzu buradan öğrenerek ona göre kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Öğrenciler için devam eden öğrenim hayatlarıyla ilgili kredi ödeme sorgulamaları ve ödeme kolaylığı da yapılabilecek diğer işlemler arasında. Elektronik ortada gerçekleştirilen bu işlemlerin güvenliği ve korunması işlem yaptığınız kurum ve kuruluşun mesuliyetindedir. Sizin yapmanız gereken ise size ait olan şifrenizi başka kişilerle paylaşmamaktır. Hem devlete maliyet tasarrufu sağlayan hem de vatandaşa zaman kazandıran uygulamayı akıllı telefonlarınıza indirerek internet erişimi olan her yerden işlem kolaylığını sağlayabilirsiniz.

E-DEVLET KREDİ KARTI BORCU ÖDEME

E-DEVLET KREDİ KARTI BORCU ÖDEME

E-devlet Sistemine Yeni Eklenecek Kredi Kartı Borcu Ödeme Kolaylığı!…

E-devlet sistemine giriş  ile vatandaşın yapacağı bir çok işleme yenileri eklenmeye devam ediliyor. Bir çok vatandaşın beklediği özelliklerden olan kredi kartı borcu sorgulama ve bu sistem üzerinden kredi kartı borcu ödeme kolaylığı e-devlete getirilen yenilikler arasında. E-devlet sistemine kayıtlı herhangi bir bankada hesabınız mevcutsa internet bankacılığı şifreniz ile e-devlet sistemine giriş sağlayabilirsiniz. Bu girişle birlikte bankacılık işlemlerini bu sayfada görüntüleyebilecek ve buradan bankaya olan kredi kartı borcunuzun sorgulaması ve ödemenizi gerçekleştirebileceksiniz. Bu işlemler internet bankacılığı kullananlar için zor olmayacak çünkü, aynı internet bankacılığında yaptığınız işlemin bir benzerini burada yapacaksınız. İnternet bankacılığı kullananlar bu sistemi gereksiz görebilir ancak şöyle ki birden fazla bankada hesabı olup işlem yapmak zorunda olanlar tek bir noktada toplanan bankaların hepsine arı ayrı giriş yapmadan bu sistemden üzerinden borç bilgilerine ulaşabilecek. Akıllı telefonlara indirilebilen uygulaması ile e-devlet üzerinden 7/24 bilgilerinize ulaşabilir ve online sistem üzerinden hızlı ve güvenli bir şekilde işlemlerinizi yapabilirsiniz. E-devlet sisteminin güvenilirliği ve bankalardan fazla olduğu ve yasal olarak kayıt altına alındığını düşünürsek yapacağınız işlemleri gönül rahatlığı ile gerçekleştirmeniz mümkün.

Engelli Vatandaşlar İçin E-Devlete Giriş

Güvenli erişim ve vatandaşa devlet işlemlerinde kolaylık çalışmaları arasında, engelli vatandaşın sisteme giriş kolaylığı da yapılacak yenilikler arasında. Engelli vatandaşında verilen bu kamu hizmetinden kolayca faydalanması ve işlemlerini güvenli bir şekilde yapabilmesi için çalışmalar sürdürülmekte ve çözüm yolları aranmaktadır. Yapılan bu yeniliklerden ve e-devlet sisteminden işlem yapmak isteyen vatandaşların 12 ay içinde sisteme giriş yapıp kimlik bilgilerini doğrulamaları gerekmektedir. 18 ay gibi bir süre içinde sistemin yeni güncellemeleri ve güvenlik anlamında ki üst düzey çalışmalarının sonlaması beklenmekte. Sisteme mobil imza, elektronik imza ve T.C Kimlik numaranızla giriş yapabileceğiniz gibi kullandığınız bankanın internet bankacılığı şifresi ile erişim sağlayabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.