Esnaf Kredileri

Dijital Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

09.04.2018
120
Dijital Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Bankacılık sektörünün de teknolojik gelişmelere ayak uydurmasıyla ortaya çıkan online işlemler, kredi almak isteyenler içinde farklı bir kolaylık getirmiştir. İnternet üzerinden tek tıkla, şubeye gitmeden kredi başvurunuz alınmakta ve yine bu sistem üzerinden hesabınıza aktarılmaktadır. İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulamaları ile dijital kredinize anında başvurabilirsiniz. Bankada sıra beklemeye, kağıtlara imza atmaya gerek kalmadan bir sms ya da akıllı telefonunuza yükleyeceğiniz uygulama ile tek tıkla kredi başvurunuz işleme alınabiliyor. Dijital kredi sistemini kullanan bankalar ve bu uygulama ile ne kadar kredi alabiliriz ayrıntılarına bakalım.

Dijital Bankacılık İle Dijital Kredi Nasıl Alınır?

Teknolojik gelişmelerin hızına yetişmenin mümkün olmadığı çağımızda, artık her şey internet erişiminin olduğu her yerden elimizdeki küçücük telefonlarla halledebiliyoruz. Önümüzdeki yılları göz önünde bulundurursak her şey sadece tek tıkla olacak ve belki de banka şubelerine bile gerek kalmayacak gibi görünüyor. Bankaların geçtiği bu yeni uygulama ile zaten bilgilerinizin mevcut olduğu birimden bilgileriniz alınıyor ve anında kredi başvurunuz değerlendirilebiliyor. Merkez bankası tarafından bu güne kadar yaptığınız bütün bankacılık hareketleriniz toplanıyor ve bankalara başvuru yaptığınızda kredi notunuz dahil bu bilgiler bankalar tarafından tabi ki bir gizlilik ilkesi içinde alınır. Kredi notunuz burada önemlidir, kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalarda mevcuttur ama bu sistemde biraz zordur. Kredi talebinde bulunacağınız bankanın Mobil Bankacılık uygulamasını akıllı telefonunuza indirmeniz bir kaç dakikanızı alacak, bu işlemi yaptığınızda internet bağlantısının olduğu her yerden dijital kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.

Dijital Bankacılık İle Dijital Kredi Güvenilir mi?

Kira ödeme, fatura ödeme ya da havale yapmak için banka kuyruklarında geçen zaman kaybı dijital bankacılık sisteminin gelmesiyle büyük kolaylık sağlamıştır. Tek tıkla maaşından fatura ödemesi ve para gönderme işlemlerini halledebilen müşteri artık kredi çekerken de bu sistemden faydalanabilmektedir. Her ne kadar insanlar mobil yada internet bankacılığı işlemlerini yaparken tedirgin olsalar da güvenilirliğinde sıkıntı olmayacaktır. Bütün gününü iş yerinde yoğun bir şekilde geçiren kişinin bankaya gitmeye bile fırsatı yokken, elindeki akıllı telefonuyla bütün işlemlerini yapabilme kolaylığını sağlamıştır. Bu uygulama sayesinde hesabınızdaki para miktarını öğrenmeniz, otomatik ödemeleriniz, para transverleriniz daha hızlı yapabilme imkanınız oluşmuştur. Mobil bankacılık sisteminizi telefonunuza kurarken uygulamayı indirdiğinizde bankanızın müşteri temsilcisiyle görüşme sağlayarak bir internet bankacılığı şifresi oluşturmanız gerekmektedir. Daha sonra yapmanız gereken bu uygulamaya güvenliğiniz için sadece sizin bilmeniz gereken bu şifreyi girdiğinizde uygulama aktif hale gelecek ve işlemlerinizi güvenle yapma imkanını bulacaksınız.

Dijital Kredi Çekme İmkanı Sunan Bankalar Hangileridir?

Günlük hayatın içinde paranın gerekli olduğu her an ihtiyaçlarınızı karşılamanız için size finansman sağlayan bankaların sunduğu bu hizmet, çoğu bankada bulunmaktadır. Bir ev alacaksınız acil para lazım, bunun için yapmanız gereken telefonunuzdaki uygulamadan bankanıza kredi talebinizi iletmektir. Bankaların belirledikleri miktara kadara kredi almaya uygunsanız sizden gelir belgesi ya da teminat talep edilmez ve işlemleriniz hemen gerçekleştirilmeye başlanır. Zaten sizin tüm bankacılık hareketleriniz bankanız tarafından görüntülendiği için kredi almaya uygun olup olmadığınız bilinir. Bankanızın size kredi verme şartları şubeye başvurmanızla aynıdır. 18 yaşınızı doldurmuş olmanız ve geçmiş bankacılık işlemlerinizin sorunlu olmaması, yüksek kredi notu ve aktif sigortalı düzenli bir işte çalışmanız temel şartlardandır.

Garanti Bankası Dijital Kredi

Garanti bankası dijital kredi fırsatını müşterilerine sunan ilk bankalardan biridir. Eğer ki bu bankanın daha önceden müşterisiyseniz işlemler daha kolay olacaktır. Telefonunuza yüklediğiniz Garanti Cep uygulamasından Bankacılık İşlemleri> Başvurular> Kredi Başvurusu adımlarını takip ederek ihtiyacınız olan miktardaki krediye anında başvuru yapabilirsiniz. Yine aynı adımları takip ederek Kredi Başvuru Takibinden kredinizi kullanma sürecini takip edebilirsiniz. Onay süresinden sonra banka hesabınıza belirlediğiniz miktar aktarılacak kısa zamanda ve ihtiyacınızı kısa yoldan karşılayabilme imkanına ulaşacaksınız.

Teb Bankası Dijital Kredi Fırsatı

CEPTE TEB uygulaması ile dijital bankacılık faaliyetinde hizmet veren banka, şubeye gitmeden anında online kredi hizmeti sunmaktadır. Başvuracağınız ihtiyaç kredinizi 3 ile 48 ay arasında vade imkanı sunan banka 1,49 faiz oranı ile dosya masrafsız krediyi bu uygulama üstünden sizlere vermektedir. Başvurunuz sonrasında şartların uygunluğunu takiben işlemleriniz hızla gerçekleşecek ve krediniz anında size ulaştırılacaktır. CEPTE TEB li olmak için başvuru formuna bilgilerinizi doldurarak ya da telefonunuza mobil uygulamayı yükleyip kimliğinizin fotoğrafını çekerek de kısa yoldan giriş sağlayabilirsiniz.

QNB Finansbank İlk Dijital Kredi Uygulaması

Türkiye’ de dijital kredi uygulamasını EnPara adı altında ilk işleme koyan bankadır. Bu bankacılık sisteminde en az 1000 tl, en fazla 50000 tl kredi başvurunuz 48 ay vade imkanı ile size verilebilmektedir. Daha önceki bankacılık hareketlerinizde ödemediğiniz yada gecikmeye uğramış bir taksitiniz yoksa kredi başvurunuz en kısa zamanda onaylanacaktır. Düzenli bir gelir ve sigortalı iş sahibi olmanız da başvurunuzun onaylanması için bakılacak kriterlerdir. Başvurunuz gün içinde değerlendirmeye alınacak ve aynı hızla gün içinde olumlu veya olumsuz sonuç size ulaştırılacaktır. Bu sistemin en güzel özelliği de kısa zamanda ve şubeye gitmenize gerek kalmadan bu işlemleri gerçekleştire bilmenizdir. Banka kredi taksitlerinde de toplu ödeme ve bu ödemeden kaynaklı fırsatları da size sunmaktadır.

Türkiye İş Bankası İşCep 

Mobil bankacılık hizmetine, İşCep uygulaması ile dahil olan banka, birikim yapmanız, kredi çekmeniz, para transferi, fatura ödeme gibi işlemlerinizi anında ve tek tıkla yapmanızı sağlamıştır. Uygulamayı indirdikten sonra sırasıyla Müşteri numaranız/TC Kimlik numaranız, Müşteri Şifreniz ve Mobil Onay Kodu veya Cep Anahtar ile İşCep’e giriş yapabilir ve 30 bin lira 48 ay vadeli kredinize anında başvuru yapabilir bankanın size sunacağı ayrıcalıklardan faydalanabilirsiniz.

Kredi çekmek için aşağıdaki güncel faiz bilgilerinden yararlanabilirsiniz.

[table id=1 /]

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.