Esnaf Kredileri

ÇKS Belgesiyle Traktör Kredisi Bankalardan Alma

01.08.2017
166
ÇKS Belgesiyle Traktör Kredisi Bankalardan Alma

Çiftçilerimizin eli aya denildiği zaman hemen akla gelen motorlu araç kesinlik ile Traktördür. 2018 de ÇKS belgesi sahibi çiftçilerimize alacakları traktör için hibe desteği her ne kadarda bazı kurumlar tarafınca belle dönemlerde şartlar dahilinde sağlansa dahil faizsiz yada düşük sembolik oranlar ile faizli 72 aya kadar vadeli olacak şekilde kredi olanağı bir çok bankalar da yılın 12 ayı sunmaktadır. Bazı markalar ise ülkemizdeki öne gelen köklü isimler ( KOÇ gibi ) tarafında da desteklendiği için kendileri tarafından ÇKS sahiplerine kredili bir şekilde sunulmaktadır. İşte Türkiye’deki tüm traktör kredisi imkanları ve sizden istenilebilecek bazı şartlar..

ÇKS Traktör Desteği Nasıl Alınır ?

ÇKS sahiplerinin daha önce de belirttiğim gibi bir çok avantajları mevcuttur. Bu avantajlarının içinde ise her ne kadarda gelir belge sahibi olmasalar dahil kuşkusuz en büyüğü hem devletten hemde özel bankalardan traktör alımları için düşük faiz oranları ile kredi alma imkanları ile bazı özel durumlarda ise devletin bazı kurumları aracılığı ile de hibe almadır. Tabi tüm bu sizlere sağlanan seferberlik için sizden hem bankalar hemde devlet bazı şartları ısrar ile arayacaktır. Gelin isterseniz şimdi hep beraber hem devlettin hemde ülkemizde öncü gelen isimlerin yanı sıra bankaların sizlere ÇKS ile sağladığı traktör desteği neler olduğunu öğrenmeden önce sizlerden ne gibi şartları talep ederler bir inceleyelim isterseniz.

ÇKS Traktör Desteği Alabilmek İçin Şartlar Nedir ?

Devlet tarafından sağlanan traktör desteği için şartlar her ne kadarda kuruma göre değişiklik gösterse de asil olan bazı şartlar stabilize bir şekilde mevcudiyetini korumaktadır. Bunlar ise şu şekilde listelenir.

 1. Devlete kesinlik ile hiç bir vergi borcunuzun olmaması.
 2. Daha önce traktör desteği imkanlarından hiç bir kurum tarafından yararlanmamış olmanız.
 3. Kurumlar tarafından belirlenen il ve yaş aralıklarında yer almanız.
 4. Başvuru işlemlerini zamanında sağlamanız.
 5. İmzalamış olduğunuz taahhütnameye riayet etmeniz.
 6. ÇKS belgesi sahibi olmanız. ÇKS Belgesi Nasıl Alınır ?

istenilmektedir. Bu kurumların hangileri olduğunu ilerleyen zamanlarda sizlere belirtmen den önce bir de bankalardan ÇKS traktör kredisi almak için hangi şartlara uygun olmanız gerektiğinden bahsedelim.

 1. Başvuru sahibi çiftçimizin sicili temiz olmalıdır. Sicil dediğimiz zaman kimi çiftçilerimiz tarafından adli sicil olarak algılansa da bile bizim kastımız bankalar tarafından sorgulanan ticari sicildir. Kesinlik ile bankalar kendilerinden her ne amaç ile kredi başvurusunda bulunur ise bulunsun çiftçimizin Kredi Notu dediğimiz geçmişe yönelik ticari değerini dikkate alır. Bunun sorgulama işlemini de büyük olasılık ile Findeks üzerinden sağlasa da bazı özellik ile kamu bankaları bu amaçlarını Risk Merkezleri aracılığı ile yaparlar. Hangi kurum tarafından ticari geçmiş sorgu işleminiz yapılır ise yapılsın mutlaka riskli bölgede yer almamanız traktör kredisi alacaklar için şarttır.
 2.  İpotek olarak traktör rehin konulsa da sizden ödemelerin garantörlüğü için kefil isteyebilirler. Bunun için en az 2 tane mümkün ise çalışan kefil bulmanızı tavsiye ederim.
 3. Banka kredilerinde de artık devlet kendisine borcu olmayanlara bu imkanları sağladığı için vergi dairesine gidip borcu yoktur yazısı almanız istenilecek tir.

Bu şartlara uygun iseniz ÇKS traktör kredisi için aşağıdaki bankalara başvurularınızı sağlayabilirsiniz.

KOÇ Finans İmkanları İle Traktör Sahibi Olabilirsiniz

Koç finans 16 ay sonra ödemeye başlamalı tam 60 ay vadeli olacak şekilde New Holland ve Case IH markalarından birini tercih edecek olan ÇKS belgeli çiftçilerimize uygun faiz oranları ile kredi imkanı sağlamaktadır. Banka şubesine hiç gitmeden herhangi bir New Holland ve CASE markalı traktör için krediniz yetkili bayi tarafından halledilmektedir. Üstelik traktör kredisi için başvurularda sizden kesinlik ile kefil istenilmemektedir. Kefilsiz bu markalar için traktör desteği almak isteyen çiftçilerimiz için bizce bulunmaz bir fırsat. Koç finans da yukarıda belirttiğim çiftçideki kefil haricinde diğer şartları talep eder iken bu imkanları aşağıda yer alan politikalarına göre sağlamaktadır.

 1. En az 10.000 TL için başvuruda bulunabilirsiniz.
 2. Traktör fatura bedelinin en fazla %75 oranı için kredi talebinde bulunabilirsiniz.
 3. Kredi vadesi bite kadar traktör için kasko ve sizin içinde hayat sigortası uygulanır.

T.C. Ziraat Bankası Traktör Destekleri Nedir ?

ÇKS Traktör Desteği Nasıl Alınır T.C. Ziraat Bankası İmkanları

ÇKS Traktör Desteği Nasıl Alınır T.C. Ziraat Bankası İmkanları

Çiftçimizin her daim yanında olan T.C. Ziraat bankası sıfır yada 5 yaşa kadar 2. el traktör almak isteyen çiftçilerimizin de yanında yer almaya devam etmektedir. Yine alınacak olan sıfır traktörün fatura bedelinin %75 oranına kadar kredi imkanı sağlayan bankamız ödemeler içinde çiftçilerimizi üzmeyip isterler ise senede 1 defa yada yılda 2 gibi ödeme olanakları sunmaktadır.

Denizbank’dan 60 Ay Vadeli Traktör Kredisi İmkanları

Her alanda kendini gösteren Denizbank ÇKS belgeli çiftçilerimiz için traktör kredilerinde de boyunu en önde gösteren bankalar listemizde yer almaktadır. 5 Yıl ödeme planları ile size sundukları kredi imkanları ister sıfır ister ise ikinci istediğiniz marka traktörü satın alabilirsiniz. Başvuru işlemleri

 

Yorumlar
 1. Muhammet arslan dedi ki:

  Çks amcamın üstüne traktörün kendi üstüme alabilirmiyimm??? Acill