Esnaf Kredileri

ÇKS Belgesi İle Kredi Veren Bankaların Listesi

29.07.2017
132
ÇKS Belgesi İle Kredi Veren Bankaların Listesi

ÇKS belgesi sahibi çiftçilerimizin ihtiyaçlarını kredi ile gideren bir çok banka mevcuttur. Her ne kadarda gelir belgesine sahip olmasanız dahil belirtmiş olduğumuz bankalar listesi içinde istediğiniz bankaya başvurarak ihtiyaç hatta araç ve ev almak için dahil kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Size önereceğimiz hasat zamanında ödeme kolaylığı sağlayan ÇKS belgesi ile kredi veren bankalar ile kefilsiz ve hiç bir formalite istemeyen bankalara bir SMS aracılığı ile başvurunuzu yapabileceksiniz.

ÇKS Belgesi İle Kredi Veren Bankalara Başvurmadan Evvel!

Mutlaka kredi için bankalardan istenilen şartlara uygun musunuz onu bir test etmemiz gerekir. Yani işin gerçeğini belirtmemiz gerekir ise üzgünüm ki hiç bir banka sadece ÇKS belgeniz var diye size kredi olanağı sağlamaz. Bankalarca istenilen bazı şartlara da uygun olmanız gerekir. Peki nedir bu şartlar, gelin hep birlikte testimize başlayalım.

  1. KKB kredi notu değerinizi biliyor musunuz.? Hangi bankaya ÇKS belgeniz ile kredi başvurusu için müracaatta bulunur iseniz bulunun banka görevlisinin size yapacağı ilk muamele T.C kimlik numaranız ile KREDİ NOTU değerinizi sorgulaması olacaktır. Findeks ve Risk Merkezi üzerinde yapılan bu sorgulamada şayet geçmişe yönelik bankalardan çekmiş olduğunuz kredi yada kullanmış olduğunuz kredi kartlarının ödemelerinde ciddi problemler çıkardı iseniz üzülerek belirtmem gerekir ki yapacağınız başvuru olumsuz olarak size dönecektir.
  2. İpotek edecek bir mala sahip misiniz ? Genelde bankalar bireysel müşterilerden ipotekli olarak kredi verir iken sadece ev rehini talep ederler. Ama ÇKS belgesine sahip iseniz siz bireysel müşterilere nazaran biraz daha şanslısınız. Öyledir ki ÇKS belgesi ile kredi başvurusunda KKB engelini geçti iseniz üzerinize kayıtlı herhangi bir canlı hayvan yada tarla hatta traktörünüzü bile rehin ederek kredinizi alabilirsiniz.
  3. Devlete veri borcunuz bulunuyor mu ? Son günlerde bankalar BBDK dan gelen talimat doğrultusunda kredi verecekleri zaman çiftçilerden vergi borçlarının olup olmadıklarını sorgulamaktadır. Bu işlem henüz kredi notu sorgulanması gibi ortak bir sistem üzerinden yapılamadığı için sizden vergi dairesine gidip vergi borcu yoktur yazısı almanızı isteyeceklerdir. ( Örnek )
  4. Kefil tanıdıklarınız var mı ? ÇKS ile kayıt veren tüm bankalar vermiş olduğu paranın olası ki çiftçinin hasatta yüzlerinin gülmemesi durumuna karşın en az 2 tane kefil isterler. Üstelik kefillerin eşlerinin de imzaları bu başvuru için gerekmektedir.

Bu temel şartları sağlamanız durumda T.C. kimlik belgeniz ile başvuru işlemlerinizi aşağıdaki listedeki tüm bakanlara sorunsuzca yapabilirsiniz.

En Uzun Vadeli ÇKS İle Kredi Veren Banka DENİZBANK!

ÇKS Belgesi İle Kredi Veren Bankalar

ÇKS Belgesi İle Kredi Veren Bankalar

Siz çiftçilerimiz için bankalar arasında yaptığım araştırmalar sonucunda karşıma öyle bir güzel imkan çıktı ki listenin en başında koymadan edemedim doğrusu. Değerli çiftçiler normalde tarımsal krediler bireysel ihtiyaç kredileri muamelesine alındığı için BBDK tarafından yapılan tebliğ doğrultusunda en fazla vade olarak 48 ay verilmektedir. Ama Denizbank bu uygulamayı nasıl aştı bilmiyorum ama ÇKS belgesi çiftçilere tam 60 ay vadeli olarak kredi olanağı sağlamaktadır. Üstelik kredi başvurusu şartları içinde yukarıda belirttiğim 2. ve 4. maddeyi talep etmeden. Yani Denizbank çiftçi kredisi için yapılacak başvurular için kefil ile bir çok formaliteyi bir nevi teğet geçmektedir. Kredinin ödeme imkanları da ve başvuru yolu da yine diğer ÇKS ile kredi veren bankalardan çok daha mantıklı ve kolay. Buna göre ise çiftçilerimiz kredi için ön başvuruları SMS ile hiç hayvanlarını yalnız bırakmadan yapabilecekler. Bu işlem şu şekilde yapılmaktadır.

[highlight color=”red”]CEP TELEFONUN SMS BÖLÜMÜNE TC KİMLİK NUMARASI YAZIP BİR BOŞLUK SMS Tarım YAZIP 3280 GÖNDERMELİSİNİZ.![/highlight]

Yaptığınız başvuru kabul edilir ise o zaman işinizi bırakıp rahatlık ile senede bir defa ödemeli kredinizi almak için size en yakın Denizbank şubelerinin yolunu tutabilirsiniz.

ÇKS Belgeli Çiftçimize En Uygun Faiz Oranı Bize Devlet Bankalarında

Çiftçimizin her alanda yanında olan devlet bankalarımız ihtiyaçlarını karşılamak için nakit para sağlamak içinde yalnız bırakmamaktadır. Diğer bankalara göre en düşük faiz oranı imkanı sağlayan özellik ile T.C. Ziraat bankası 48 ay vadeli olarak çiftçinin mali ve KKB notu değerine göre kredi imkanı sağlamaktadır. %1.17 den başlayan faiz oranları ile yine çiftçimiz arzu eder ise hasatta yada kurbanda belirttiği günlerde almış oldukları kredinin ödeme taksitlerini geri ödeyebilirler. Sizler için ufak bir güncel faiz oranları ile ödeme tablosu çıkardım.

  • 20 bin TL 48 ay vadeli aylık ödeme taksit tutarınız 575,53 TL
  • 25 bin TL 48 ay vadeli aylık taksit tutarınız 719 TL
  • 30 bin TL 48 ay aylık ödemeli taksit tutarınız ise 863,29 TL olmaktadır.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.