Esnaf Kredileri

Cep Telefonu SMS Atarak Findeks KKB Kredi Notu Öğrenme

29.05.2017
135
Cep Telefonu SMS Atarak Findeks KKB Kredi Notu Öğrenme

Cep telefonlarınız ile TC no yazıp kısa mesajı 1112 ye atarak Findeks KKB kredi notu değerinizi sadece 2018 yılı bedeli olarak 9 TL bedel karşılığında anında hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Hattınız ister Vodafone olsun ister ise Avea yada Turkcell cep telefonlarınızın da markası her ne olursa ise olsun bu işlemi SMS atarak basit bir şekilde sağlayabilirsiniz.

Cep Telefonu İle SMS Atarak Findeks KKB Kredi Notu Öğrenme

Sizlere bir daha önceki makalelerimde Findeks kredi notu ücretsiz öğrenme ve sorgulama yöntemi hakkında detaylı bilgiler vermiştim. Tabi bu yöntemler bedelsiz olduğu için biraz meşakkatli yollardı. Bu şekilde zaman harcamaktan ise hepimizin elinin altında olan cep telefonu ile SMS atarak Findeks KKB kredi notu öğrenme talebinde bulunanlar için ise sadece 9 TL karşılığında bir bedel ile bunu nasıl yapacaklarından bahsedeceğim. Hattınız her ne olur ise olsun sizler de T.C. kimlik numaranız ile bunu işlemi sadece bir kaç adım ile sağlayabilirsiniz. Ama daha önce konuya yabancı olan arkadaşlarımız için bu skorunun öneminden biraz bahsettikten sonra kredi değerimizi etkileyen faktörlere değinmek istiyorum.

Findeks Kredi Notu Skoru Nedir ?

Ülkemizde nüfus eden herkesin nasıl bir T.C. kimlik numarası var ise birde ona özel KKB Kredi notu değeri vardır. Bu değeri özellik ile bankalar ile yüksek cirolu satışlarda bulunacak olan beyaz eşya mağazaları ve mobilyacılar çok önem vermektedir. Bu değer ister esnaf olun ister ise bireysel bir sade vatandaş 1 ile 900 arasından derecelen dirilmektedir. Bu derecelendirme de bir çok faktörler göz önünde bulundurulur. Bu faktörlere göre ise % oranlarında kişiye puanlar verilmektedir. Yüksek potansiyeller de belirleyici rol oynayan bu faktörler ise,

 1. Şahsın kendine ait olan ister ticari ister ise bireysel kredi kartı ile yapmış olduğu alışveriş miktarı ve o karta ait olan aylık hesap özetinin düzenli bir şekilde zamanında ödenip ödenmediği %30 oranında etkilemektedir.
 2. KKB Kredi Notu skoru sorgulandığında başvuru yaptığınız yada yapmadığınız diğer bankalar olan tüm borçlarınız. %25 etkileyici faktördür.
 3. Yakın bir süre zarfından herhangi bir bankadan yine herhangi bir banka kredisi kullanıp kullanmadığınız %20
 4. Bankalardan ne aralıklar ile kredi kullandığınızın önemi ise %20
 5. Diğer, yani %10 unsurlar ise kredi kartlarınız ile otomatik ödeme talimatı verip vermediğiniz gibi belirleyici faktörlerdir.

Kredi Notu Değeri Neden Düşer ?

Mevcut kredi notu değerinizi yukarıda oranlar ile belirttiğimiz faktörler düşmesini yada artmasını belirleyici rol oynar. Şu kesinlik ile demek değildir ki, ben hiç bir suret ile bankalar ile bir ticari ilişkim olmadı, benim kredi değerim herkes den fazladır anlamı taşımaz. Düzenli bir şekilde bankalar ile var olan ticari ilişkisini yürütenler hiç bir ticari hacme sahip olmayanlardan kesinlik ile daha yüksek bir nota sahiptir. Bu neden ile kredi notunuzun yüksek olması için mutlaka bankalar ile ticari münasebet için de bulunmanız önerilmektedir. KKB kredi notu değerinizin düşmenizin diğer faktörleri ise,

 1. Düzensiz yada ödenmeyen kredi kartları
 2. Asgarisini ödediğiniz kredi taksitleri.
 3. Herhangi yani araç veya konut yada ihtiyaç kredilerinin zamanında ödenmemesi.
 4. Kefil olduğunuz şahsa ait borçları ödemememiz

Kredi notu değerini düşmesinden en belirleyici faktörlerdir.

Kredi Değerimizi Nasıl Yükseltebiliriz ?

Kredi notu değerini yükseltmek tamamen kişinin elinde olan bir şeydir. Yalnız şunu mutlak suret ile unutmayınız ki biraz sonra sizlere belirteceğim maddelere her ne kadarda riayet etseniz dahil karalanmış bir sicil sizin ile birlikte tam 5 yıl gelebilir. Bu neden ile bence kredi skorunuzu yükseltmeye çalışmaktan ziyade düşürmemeniz çok daha sağlık bir alınacak karardır. Skorun yükseltilmesi için bankalar ile sağlıklı ilişkiler kurmanız gerekmektedir. Bu ilişkilerin en başında ise.

 1. Varsa tüm banka kredi borçlarınızı kapatınız. Ekonomik gücünüz yok ise dahil taksitlerini düzenli ödemeye geçiniz.
 2. Kredi kartı taksitlerinizi mutlaka en erken neden geç olacak şekilde yani tam günü gününe ödeyiniz.
 3. Yastık altı paralarınızı mevduat hesabında barındırmaya gayret ediniz.
 4. Cep telefonu daya doğal gaz gibi aylık düzenli bir şekilde ödenmesi gereken ödemelerinizi kredi kartınız ile otomatik ödeme talimatı ile ödeyiniz.

Bu ve buna benzer bankalar ile ilişkili ticaretinizi rayına sokar iseniz, en kısa sürede kredi değeriniz yükselecektir.

Cep Telefonları İle KKB Kredi Notu Nasıl Sorgulanır ?

Şimdi sıra geldi kredi kartı dahil alabilmeniz için bu denli önem arz eden KKB kredi notu skorunu cep telefonlarınız ile nasıl sorgulanacağına. Öncelik ile şunu belirtmen gerekir ise cep telefonu ile SMS atarak Findeks KKB kredi notu öğrenme işlemini sağlamanız için 18 yaşından büyük olmanız icap etmemektedir. Eli cep telefonu tutan herkes bu skoru sorgulayabilir. Ayrıca yine bu değeri sorgulamak için cep telefonunuz harici bir ek özelliğe sahip olması aranmaz. Her ne tür bir cep telefonunuz olur ise olsun diğer telefonlar ile aynı şartlar dahilinde kredi değerinizi sorgulayabilirsiniz.

Daha önceleri sadece bir tek mobil şebeke üzerinden yapılması için olanak sunulan bu imkanlar artık günümüzde tüm mobil verilerini kapsamaktadır. Yani mobil hattınız her ne olur ise olsun bu işlemi tek bir numara olan 1112 numaralara TC. Kimlik numaranız ve doğum tarihinizi atarak yapabilirsiniz. Tam olarak yapmanız işlem ise

TC. Numaranız arasında bir boşluk sadece doğum seneniz yazarak 1112 numaraya kısa SMS atmanızdır. Hattınız her ne olur ise olsun ister Turkcell ister Avea ister ise Vodafone ile bu işlemi sadece 9 TL karşılığında yapabilirsiniz. Telefonunuzdaki ekran görüntüsü aşağıdaki gibi olması gerekmektedir.

 

 

 

 

Cep Telefonu Sms Atarak Kredi Notu Öğrenme

Cep Telefonu SMS Atarak Kredi Notu Öğrenme

Eğer aldığınız mesajda kredi notunuz çok uygun ise ve kredi kullanmanızda hiçbir neden olmayacaktır. Sizlere özel ENPARA bankasının aralık ayına özel faiz oranı aşağıdadır.

ENPARA 12 Ay 24 Ay 36 Ay
%1.69

Bu faiz oranına göre ise 33.500 TL tutarında bir kredi hesabı yaptım sizler için. Bu hesaplama aylık ödeyeceğiniz tutarı ve kredi toplam maliyetini görebilirsiniz.

Miktar Vade (Ay) Aylık Taksit Ödeme Toplam Maliyet
33.500 TL 12 3.173,20 TL 38.078,36 TL
18 2.240,03 TL 40.320,48 TL
24 1.776,80 TL 42.643,28 TL
27 1.623,51 TL 43.834,79 TL
36 1.320,22 TL 47.527,85 TL

Bu işlemin nasıl yapılacağı hakkında daha önce bir video sizler için çekmiştim, lütfen YOUTUBE videomuzu dikkatli bir şekilde izleyelim.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.