Esnaf Kredileri

Cep Telefonu Alma Kredisi Nasıl Alınır?

10.05.2018
120
Cep Telefonu Alma Kredisi Nasıl Alınır?

Yeni bir akıllı telefona ihtiyacı olan vatandaşa kredi kartlarına uygulanan taksit yasağının ardından yeni bir yöntem ortaya çıktı. Büyük teknoloji mağazalarının anlaşmalı bankalarla ortak olarak uyguladığı bu sistemle, sizde istediğiniz son model telefona ulaşma şansına sahipsiniz. Vatan bilgisayar, Odeabank’ ın ve aralarında Akbank’ ın da bulunduğu bir çok banka ve teknoloji mağazası cep telefonu kredisi yöntemi ile telefon satışını yapmaktadır. Bu krediler anında başvurusu alınıp anında olumlu ya da olumsuz cevap verilerek sizin ihtiyacınızı hızlı bir şekilde karşılamaktadır. Telefon almak için gerekli nakit ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz mağaza ve bankalardan bu krediyi nasıl alırız hakkında kısa bir araştırma yapalım.

Taksitle Telefon Nasıl Alınır?

BDDK (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu) tarafından kredi kartlarına getirilen taksit kısıtlamasının ardından kredi kartı ile taksitli telefon almak artık imkansız. Büyük markalarında telefon satmak için uyguladığı bu son yöntem, yeni bir telefona sahip olmak isteyen vatandaş için kolaylık sağlamaktadır. Odeabank ve Vatan bilgisayarın ortak yaptığı bu uygulama, satın alacağınız telefonu seçip Odeabank’ a yapılacak kredi başvurusu ile Vatan bilgisayara bunu ödemeniz şeklinde gerçekleşmektedir. Odeabank’ dan aldığınız kredi Vatan bilgisayara yatırılırken siz taksitleri Odeabank’ a gerçekleştirecek ve telefonunuza sahip olacaksınız. Direk online sistem üzerinden dijital kredi olarak gerçekleştirilen başvuru ve onay süreci çok kısa bir sürede gerçekleştirilmektedir. Bir çok teknoloji markası tarafından yapılabilen bu uygulama ile, küçümsenemeyecek fiyatlardaki telefonları, taksitli bir şekilde almanız kolaylaşmıştır.

Vatan Bilgisayar Taksitli Cep Telefonu Alma

Herhangi bir Vatan bilgisayar şubesine gittiğinizde orada sizin Vatan Bilgisayar dan kredi ile telefon alabilmeniz için Odeabank temsilcileri bulunmaktadır. Telefonunuzdan Odeabank sms numarasına atacağınız bir sms ile başvurunuz değerlendirmeye alınacaktır. VATAN boşluk TC KİMLİK NO boşluk CEP TELEFONU TUTARI olacak şekilde 8444 e sms atmanız ve bu mesajın şube tarafından alınmasıyla Odeabank temsilcileri tarafından size onay mesajı gelecektir. Bu yöntem ile telefon almak isteyenler için uygulanacak taksit sayısı 48 ayla sınırlandırılmıştır. Gelen mesajın ardından Vatan bilgisayar çalışanları size gerekli prosedür hakkında yardımcı olacak ve istediğiniz telefona ulaşabileceksiniz.

Media Markt Taksitli Telefon Alma

Taksitli telefon satışı uygulamasına Denizbank ile ortak bir sistem geliştiren mağazadan telefon almak için, maksimum 36 ay taksit yaptırabilirsiniz. Şubelerinde bulundurduğu anlaşmalı bankanın çalışanları ile beğendiğiniz telefona sahip olabilirsiniz. MMCEP yazıp TC KİMLİK NUMARASI’ nı yazıp 3280’e gönderdiğinizde kredi onay mesajınız sonrasında mağazadaki Denizbank yetkilileri istediğiniz telefonu almanız için kimliğinizle size yardımcı olacaklardır. Mağaza aslında çeşitli kredi kartlarına da taksit imkanı sunmaktadır. Dilerseniz sizde bulunan kredi kartlarından birine taksit yaptırabilirsiniz. Bu kartlar arasında bulunan Yapı kredi World Kart’a peşin fiyatına 12 aya kadar taksit imkanı bu mağazada bulunmaktadır. Bonus kredi kartlarına peşin fiyatına 4 taksit, Card Finans kredi kartına 4 + 4 peşin fiyatına taksit, Axess kredi kartına peşin fiyatına 4 taksit ve Paraf ve Advantage kredi kartına da peşin fiyatına 4 taksit imkanı bu mağazada mümkün.

Teknosa ING Bank Taksitli Telefon Başvurusu

Yüzlerce teknoloji markasını mağazalarında bulunduran Teknosa’ dan beğendiğiniz akıllı telefon için anlaşmalı banka olan ING Bank aracılığı ile bu fırsatı değerlendirebilirsiniz. TEKNOSA boşluk TCKN” yazarak “2229” a göndereceğiniz tek bir smsle başvurunuz alınacak ve olumlu onay mesajı geldiği anda mağazadan beğendiğiniz telefon anında sizin olacak. 500 lira ile 15.000 lira arası anında krediniz Teknosa mağazalarında sizi beklemektedir. 1,49 olarak uygulana faiz oranı tüm müşteriler için aynı oranda uygulanmaktadır. 48 ay vade imkanı telefon almak isteyenler için oldukça iyi bir fırsat. Banka tarafından sizin onayınızla mağazaya gerçekleştirilen ödemenin taksitlerini ATM lerden yada en yakın ING Bank şubelerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Faturaya Ek Taksitli Telefon Alma

Taksitli telefon almanın bir diğer alternatif yöntemi, kullandığınız GSM operatörlerinin düzenlediği faturaya ek ödeme seçenekleridir. Gsm operatörlerinin düzenledikleri onlarca kampanya ile istediğiniz telefona faturanızın üstüne ekleyerek, aylık taksitler şeklinde alabilirsiniz. Her ay eşit bölünen taksit miktarlarını 36 ay ve 48 aya böldürmeniz mümkün. Son dönemde en çok kullanılan bu yöntemle telefon sahibi olmak için, faturalı hat sahibi olmanız gerekmektedir. Kullandığınız operatörün mağazasına gidip uygun kampanyalar ile yeni nesil akıllı telefonunuzu seçebilir taksitler halinde ödeyebilirsiniz.

Taksitle Cep Telefonu Alımına Yeni Düzenleme 2018!

BDDK nın vatandaşın uzun vadeli borçlanma süresini azaltmak, bilinçsiz alışveriş ve harcamaların önüne geçmek, kredi ve kart borçlu sayısını azaltmak için yaptığı yeni düzenleme ile yeni taksit süreleri getirildi. Bu düzenlemede elektronik eşya, telefon ve bilgisayar alımında kullanılan krediler de yer almakta. Bu yasaya göre zaten kredi kartlarıyla taksitli telefon imkanı yoktu ancak, mağazalar aracılığı ile kredi kullanarak alınan telefonlara uygulanan taksit sayısı 48 aydan 12 aya düşürüldü. Yeni düzenleme ile elektronik eşya alımında uygulanacak taksit sayısı ise 6 aydan 3 aya düşürülürken, bu bilgisayar alımında önceki gibi sabit kalarak 6 ay olarak taksit yapılabilecek.

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.