Esnaf Kredileri

Bitcoin Nedir ? Hesap Nasıl Açılır ?

09.06.2017
177
Bitcoin Nedir ? Hesap Nasıl Açılır ?

Kim derdi ki Japon bir vatandaş bir para birimi çıkaracak ve dünya ekonomisine hızlı bir şekilde yayılacak. Üstelik birde çıkarmış olduğu bu para birimi de tamamen banka gibi finansman aracılığı olmadan dünya çapına yayılacak. İşte bu para birimi sizinde tahmin edebileceğiniz gibi Birimi Bitcoin.! Özelik ile 2018 senesinde %200 gibi bir artış grafiği ile yatırımcıların ve paradan para kazanmak isteyen girişimcilerin merak ettiği Bitcoin; dolardan, altın dan ve aklınıza gelebilecek her şeyden daha çok size para kazandırıyor. İlk olarak bu sektörde para kazanmak isteyenler için Bitcoin nedir ? biraz ondan bahsedeceğim, daha sonra ise doğru bir başlangıç için sizlere yaptığım araştırmalar sonucunda doğru Bitcoin cüzdan seçimi nasıl olmalı, hesap nasıl açılır ? resimli bir şekilde yer vereceğim.

Bitcoin Nedir ?

Çok fazla geçmişe gitmeye gerek yok, 2014 senesinde 1 adet bitcoin 300 dolara tekabül eder iken şuan için 1 bitcoin tam 1500 dolara denk gelmektedir. Bu istatistiksel veriler bile bu sanal paranın ne denli güçlü bir şekilde hayatımıza girdiğini göstermektedir. Bu arada sizlere Bitcoin nedir ? sorusunun da cevabını güçlü bir sanal para birimi olduğunu beyan ederek belirtmiş oldum. Bitcoin diğer yatırım araçlarından oldukça farkı bir para birimidir. Öncelik ile benim gördüğüm en büyük fark madencilik denilen teknik ile iyi bir bilgisayar sayesinden ( ekran kartı çok önemli ) evinizden çıkmadan ayda Türk Lirası olarak 1500 TL ile 2000 TL arasında bir kazanç elde edebiliyor olmanızdır. Onun haricinde yine çeşitli sitelere üye olarak resim ve video paylaşımları yaparak da bitcoin kazanmak sizin elinizde. Bitcoin’e Dünya ülkelerinin ilgisi arttıkça her ne kadarda madencilik yaparak para kazanmanız zorlaşsa dahil, günlük alım satımlar yaparak da ( borsa gibi ) Bitcoin üzerinden yüksek gelirlerde elde edebilirsiniz. Çünkü Bitcoin bir diğer önemli özelliği de günde belkide onlarca kez değerinin artması yada azalmasıdır. Şimdi siz değerli girişimci arkadaşlarım için uzman arkadaşlarımın bana sağlamış oldukları destekler ile işe nereden ve nasıl başlamanız gerektiği konusunu bitcoin nedir sorusunun yanıtladığımı göre ele almak istiyorum.

İlk Olarak Doğru Bir Bitcoin Cüzdanı Alın!

Bitcoin dünyası ile tanışmadan önce mutlaka bir bitcoin hesabınız olması gerekmektedir. Oluşturduğunuz bu hesapta bintcoin’ler tutulur ve yine bu hesap üzerinden bir çok işlemi ücretsiz olarak sağlayabilirsiniz. Bunlar özelik ile borsa dahil tüm yatırım hizmetleri, alış verişlerinizin güvenli bir şekilde ödeme işlemlerinin sağlanması ve istediğiniz tarafa bitcoin göndermeniz veya almanızdır. Bitcoin hesap sistemi tamamen sanal olduğu için ister cep telefonunuz dan ister tablet ister ise bilgisayarınız aracılığı yönetebilirsiniz. Hangi teknolojik ürünü kullanarak hesabınızı yönetmek için bir karar verdikten sonra ise Bitcoin tarafından oluşturulan onlarca adet sanal cüzdan dan bir tanesini kullanmak için karar vermeniz gerekiyor. Bu sanal cüzdanların her birinin kendine has özellikleri vardır. Kimi hızlı ve kolay işlem imkanını sizlere sağlar iken kimi ise hiç bir teknik bilgisi olmayanlara yardımcı olmak amacı ile kurulmuştur. Bahsettiğim tüm hesap yönetim aracınızı ve cüzdan seçme işlemlerini https://bitcoin.org/tr/cuzdaninizi-secin adres üzerinden güven ile yapabilirsiniz.

Bu yazımızı okuduğunuza göre bitcoin ile yeni tanışan biri olduğunuzu var sayarak, bizim sizlere önereceğimiz, masa üstü bilgisayar seçimininden sonra MAC, Linux ve Windows sistemlerini de destekleyen oldukça kullanımı kolay olan ‘‘ MultiBitHD ” kullanmanızdır.

Multibit Kurulumu Nasıl Yapılır ?

İlk olarak size tavsiye ettiğimiz Bitcoin cüzdanını masa üstü bilgisayarınıza indirmek için https://bitcoin.org/tr/cuzdaninizi-secin adresine giriniz. Daha sonra masa üstü bilgisayar da bu hesabı yöneltmek isteyenler aşağıdaki görselde ki gibi önce ” Masa Üstü ” ibaresini tıklaması gerekmekte, sonra ise işletim sistemine göre bir seçimde bulunmalıdır. Ben Windows kullandığım için görselde Windows işletim sistemini belirttim.

Bitcoin Cüzdan Hesap Belirlenmesi

Bitcoin Cüzdan Hesap Belirlenmesi

Bu seçimi yaptıktan sonra karşınıza bir çok cüzdan seçme seçenekleri çıkacaktır. Bizim sizlere, özellik ile yeni başlayanlar için tavsiye ettiğimiz cüzdan seçimi ” MultibitHD ” tir. MultibitHD kurulumunu yapmanız için öncelik ile aşağıdaki görsel de olduğu gibi ilgili sitesine gitmeniz gerekiyor. Bunu yapmak için önce MultibitHD ikonuna bir kere tıklamanız daha sonra ise açılan pencerede ” Siteye Git ” bağlantısına tıklamanız gerekmektedir.

Bitcoin Kurulumu Hesap Cüzdan Kurulumu

Bitcoin Kurulumu Hesap Cüzdan Kurulumu

MultiBit sitesine girdikten sonra hemen işlemlerin yapılabilmesi için ihtiyaç duyacağınız programı bilgisayarınızı aşağıdaki resimdeki gibi indirmeniz gerekiyor. Bunu sizler için işaretlediğimiz aşağıdaki görsel de yer alan yeri tıklayarak yapabilirsiniz.

Bitcoin Kullanımı İçin Yardımcı Program İndirimi

Bitcoin Kullanımı İçin Yardımcı Program İndirimi

Programı bilgisayarınıza inmesi bir kaç dakika sürecektir. MutiBitHD masa üstü bilgisayarınıza indirdikten sonra ” çalıştır ” demeniz gerekiyor. Bilgisayarınızda java kurulumu olması şarttır. Şayet java programı yok ise program sağlık bir şekilde bilgisayarınıza kurulamayacaktır. Java uygulamasını da bilgisayarınıza kurduktan sonra artık bilgisayarınıza inmiş olan MultiBitHD uygulamasını çalıştır diyebilirsiniz. 🙂

BitCoin Hesabı Nasıl Açılır ?

Sıra geldi bilgisayarımıza indirmiş olduğumuz MultiBitHD uygulamasının nasıl kullanılmasının anlatılmasına. Uygulamayı açtıktan sonra size otomatik olarak bir cüzdan verecektir. Siz ister iseniz bu cüzdanı silebilir yada üstüne bir den fazla cüzdan da ekleyebilirsiniz. Bu işlemler, için görsel deki gibi sol üstteki ” Dosya ” deyip daha sonrasında ise ” Yeni Cüzdan ” bağlantısını kullanabilirsiniz.

Yeni Bitcoin Cüzdanı Oluşturulması

Yeni Bitcoin Cüzdanı Oluşturulması

Yeni Cüzdan oluşturma işlemini için” Yeni Cüzdan ” bağlantısına tıkladığınız vakit, ekranın ortasında yine aşağıdaki görselde ki gibi ufak bir pencere açılacaktır. Burada yeni oluşturacağınız cüzdan için bir başlık verip, kaydet demeniz gerekmektedir.

Yeni Cüzdanın Bilgisayara Kayıt Edilmesi

Yeni Cüzdanın Bilgisayara Kayıt Edilmesi

Lütfen burada .Wallet uzantısının ismini değiştirmemeye çok özen gösterelim. Sadece ” Başlık ” yazan alanında isim değişikliği uygulayalım. Cüzdan bölümü isminde anlaşılacağı hesabınızda yer alan para miktarını görmenizi, ve yanındaki diğer sekmeleri de kullanarak para Bitcoin gönderme işlemlerini rahatlık ile yapabilirsiniz.

Bitcoin Cüzdan Kullanılması

Bitcoin Cüzdan Kullanılması

Sizin kendi cüzdanınıza ait Bitcoin hesap bilgisi kırmızı ile altını çizdiğim ” İstek ” kısmında yer alandır. Başka birine de para göndermek için ” Gönder ” alanına girip adres kısmına şahsa ait Bitcoin hesabını girmeniz yeterlidir.

Not: Cüzdanlarınızı koruma altına almak ister iseniz bu işlemi her hesap için ayrı olacak şekilde ” Dosya/Parola Ekle ” alanından yapabilirsiniz. Yalnız şunu kesinlik ile unutmayınız ki girmiş olduğunuz parolayı unutmanız durumunda tekrardan geri getirme gibi bir şansınız yoktur.!

Konu Anlatım Videosu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.