Esnaf Kredileri

Bedava yazarkasa pos kampanyası

17.10.2018
127
Bedava yazarkasa pos kampanyası

Ticari faaliyet gösteren işletmelerde 2016 yılında bulundurulması zorunlu hale getirilen yazarkasa pos cihazı, aslında yazar kasa ile pos cihazının birleşmiş en teknolojik halidir. Hem ticari faaliyetleri kayıt altına almaya yarayan hem de kredi kartı ile işlem yapma kolaylığı sağlayan bu cihaz bir hizmet karşılığında yapılan ödemeyi anlık fiş olarak kişiye sunmaktadır. Maliye Bakanlığının belirttiği ihracatçılardan ve bankalardan temin edilebilen yazarkasa pos cihazını2018 yılında bedava almak için ne yapmalıyız, bizden istenen bedava yazarkasa pos şartları nelerdir, bankaların yaptığı kampanyalar ve öğrenmek istediklerinizin tümü burada.

Yazarkasa Pos Nedir?

                      VERA YAZARKASA POS

Eski tip yazarkasalardan daha kullanışlı, az yer kaplayan ve yapılan alışverişleri kayıt altına alabilen bu cihaz kişilere de hem banka kartıyla hem de kredi kartıyla ödeme yapma fırsatı sunmaktadır. 2016 senesinde yapılan düzenlemeyle vergi mükellefi olan iş yerleri için yeni nesil bu cihazların kullanılması zorunlu, 3100 sayılı kanun ve 426 ve 427 sayılı karar neticesinde bu yasalaşmıştır. Bu cihaz yapılan hizmetin internet yoluyla Gelir İdaresi Başkanlığı’na güvenli şekilde aktaran ve iletişim kurabilen bilgisayar tabanlı cihazlardır. İşyerinin devlete ödeyeceği verginin tutulmasını sağlamaktadır. Bu cihazı kullanması gereken yerler; daha önce mevcut pos cihazı kullanan tüccarlar, esnaf ve sanatkarlar yani vergi mükellefi tüm iş yerleri,ürün ve hizmet satışlarını perakende olarak gerçekleştiren ve fatura beyanına tabi olmayan birinci ve ikinci sınıf tüccarlar bu cihazı almak zorundadırlar.

Yazarkasa Pos Alma Aşamaları

Sizde yeni iş yeriniz için alınacak belge ve yapılması gerekenlerden sonra bir yazarkasa almak istiyorsanız bankaların bedava yazarkasa kampanyalarından yararlanabilirsiniz. Yazarkasa pos cihazı alma aşamalarına bakarsak;

  • Öncelikle iş yeriniz için maliyeden izin alarak işlemlere başlayabilirsiniz.
  • Gerekli izinler alındıktan sonra cihazı alacağınız firma ya da bankaya başvuru yapmalısınız.
  • Cihaz faturasının düzenlendiği tarihten 90 gün içinde cihazınızın kaydının yapılmış olması gerekmektedir.
  • Cihazda hangi banka ile ödemeler yapılabilecekse o bankanın uygulamasının yüklemesini yaptırmalısınız.

     TESKOMB BEDAVA                               YAZARKASA

TESKOMB’ dan Bedava Yazarkasa Nasıl Alınır?

Türkiye Esnaf Ve Sanatkarlar Kredi Ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği olarak esnafa destek olan bir proje ile bedava yazarkasa fırsatı sunmaktadır. 2 milyon esnafı ilgilendiren bu kanuni zorunluluğu TESKOMB ‘un Halk Bankasıyla birlikte yaptığı bu kampanyadan faydalanarak çözebilirsiniz. Normalde dışardan aldığınızda 1300 TL ila 1850 TL arasında değişen ücretleri olan bu cihaza aylık 3.500TL veya 5.400TL HALKBANK POS kullanım seçeneklerinden birini seçerek bedava sahip olabilirsiniz. 48 aylık bu ciro anlaşması ile bu tutarların altında satış yapılırsa ciro ihlal bedeli ödemeniz gerekmektedir. Ciro ihlal bedeli de en yüksek 60 TL olarak karşınıza çıkacaktır. Yani anlaşma yaptığınız Vera Delta Marka bir pos cihazı için 0-1.999TL lık ciro anlaşmanızda alt limite düştüğünüzde o ay 50 lira ciro ihlal bedeli ödersiniz. 2.000-2.999 liralık ciro anlaşmanızda ihlal durumunda ödeyeceğiniz rakam 35 lira olarak belirlenmiştir. VERA-Delta Plus İNFOTEKS – Fusions 410G markalı pos cihazı seçiminizde 4.000- 5.399 liralık ciro sınırını seçtiniz ve bu cironun altına düştüyseniz ödeyeceğiniz tutar 20 TL olacaktır.  48 ay sonunda bu uygulama otomatik olarak kalkacak ve ciro kotasını doldurmanız gerekmeyecektir.

TESKOMB’ DAN Yazarkasa Alma Şartları Nelerdir?

GİB tarafından zorunlu kılınan yeni nesil yazarkasayı buradan almanız için TESKOMB üyesi olmanız gerekmektedir. En az 6 aylık esnaf olmanız ve bir odaya kayıtlı olmanızda yine aranacak şartlar arasında. Bedava yazarkasa pos cihazınızı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi (ESKKK)’ya kredi başvuru yaptıktan sonra Halkbank POS aylık cirosunu seçmeniz gerekecek. Evraklarınızla beraber ekli formu şubeye teslim edip taahhütnamenizi imzalayarak kabul ettiğinizi beyan edersiniz. Başvurunuz onaylandıktan sonra işyerinize cihazın kurulumu yapılır ve kullanıma açılmaktadır. 1700 tl lık ön muhasebe programı ve 48 ay boyunca 1000 TL lık iletişim bedeli de yanında ücretsiz olarak verilmektedir. 4 farklı seçenekte cihazdan birini tercih edip başvurunuzu yapabilirsiniz. Alınacak bu yazarkasa pos cihazları tüm bankalarla uyumlu cihazlardır. Tek bir cihaza yapılacak banka uygulamalarının yüklemesi ile müşterilerinizin kartla ödemeleri gerçekleştirilebilmektedir. En çok tercih edilen markalar Beko, Vestel ve yukarıda önerdiğimiz Vera marka cihazlardır. Bu cihazları kendiniz gidip mağazalardan alabileceğiniz gibi bankaların da kampanyasından yararlanarak alabilirsiniz. Bankalarda kendi kartları ile alışveriş yapılmasını desteklemek için uygun pos cihazı kampanyaları yapmakta bu kampanyalar yine belirlenen ciro anlaşmaları ile gerçekleşmektedir.

 

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.