Esnaf Kredileri

Bankalardan Kredi Çekemiyorum Ne Yapmalıyım Sorusunun Cevabı

14.07.2017
116
Bankalardan Kredi Çekemiyorum Ne Yapmalıyım Sorusunun Cevabı

Tam ihtiyacınız olduğu vakit bankalardan kredi çekememek gibi kötü bir durumu ben şahsen düşünemiyorum. Bankalardan sicil bozukluğu yada kara listede olmaktan ötürü kredi çekemiyorum ne yapmalım diyen inanınki sizin gibi milyonlarca insan günümüzde mevcuttur. Bu durumda olanların yani bankalardan kredi veya herhangi ( konut, ihtiyaç, sıfır yada ikinci el otomobil ) bir bireysel yada ticari kredi alamıyorum diyenlerin ne yapmaları gerektiğini açıklık getirdim, umarım sizlere faydalı olmuştur.

Bankalardan Neden Kredi Çekemiyorum ?

Öncelik ile bankalardan kredi çekemiyorum sorusunun yanıtı bulabilmek için sizin içinde bulunduğunuz durumu çok iyi bir şekilde analiz etmemiz gerekmektedir. Bu yaptığımız belirleyici analizler sonrasında ise doğru koyulacak olan teşhis sayesinden herkes gibi sizler de eminim ki ihtiyacınız olan herhangi bir krediyi istediğiniz bankadan rahatlık ile çekebileceksiniz. İlerleyen dönemlerde de bankalardan kolay kredi çekmenin en büyük anahtarı olan bu maddeleri lütfen titizlik ile inceleyiniz.

 1. İlk olarak bankalardan kredi çekemiyorum nedenleri arasında mevcut yaşınız çok önemlidir. Şayet yaşınız 18 yaşın altında ise yasa ve kanunlar gereği hiç bir bankadan siz kredi çekemezsiniz. Ancak sizden büyük bir eş ve dostunuz üzerinden kredi kullanabilir, kefaletini de kendiniz sağlayabilirsiniz.
 2. Gelir belgesiz kredi başvurusunda mı bulundunuz ? O zaman işiniz biraz zor demeyeceğim 🙂 aksine 30.000 TL kadar bireysel ihtiyaçlarınızı gidermek için özellik ile Akbank İnternet bankacılığını kullanarak hem gelir belgesiz hemde kefilsiz olarak 48 aya kadar vadeli bir şekilde ihtiyaç kredinizi alabilirsiniz. Bunun nasıl gerçekleşeceğini sizlere kendi tecrübelerime dayanarak daha önce Gelir Belgesiz ve Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 2018 isimli yazımda anlatmıştım. Lütfen bir okuyun ve deneyin %100 olumlu bir sonuç alacaksınız.
 3. Kefil yada ipotek mi istiyorlar? Yine 2 numarada ki yöntemi deneyebilirsiniz.
 4. Başvuru yaptığınız kredi miktarı çok mu yüksek ? Şayet eşiniz de çalışıyor ise onun gelirini de gösterebilir yada ipotek temin edebilirsiniz.
 5. KKB kredi notu değeriniz mi çok düşük? İşte bu nokta da bir çok tüketici takılmaktadır. Bu konu oldukça geniş çaplı olduğu için bunu bir başlık altında detaylı bir şekilde anlatmak istiyorum.

KKB Kredi Notu Değerinin Faktörü

Bankalardan kredi çekemiyorum diyenlerin en büyük korkulu rüyalarından bir tanesi de kesinlik ile KKB kredi notlarının değerleridir. Bankalar şahısların ister ticari olsun ister ise bireysel olsunlar mutlaka kredi geçmişlerini sorgular. Bunu iki şekilde sağlarlar,

 1. Ya Merkez Bankasının Üzerinden
 2. Yada çok daha kolay yol olan Findeks Kredi Kayıt Bürosu sisteminin üzerinden gerçekleştirirler.

her iki yöntemde de risk raporunuz en fazla bir kaç dakika içinde sorguyu gerçekleştiren banka yetkilisinin bilgisayarına düşer. Ve size şayet olumsuz ise ” Sistem başvuruda bulunduğunuz kredi limitini onaylamıyor ” derler. Bunun tek nedeni KKB kredi notunuzun düşük olmasıdır. Peki bu durumda iseniz ne yapmalısınız ?

Kredi Notunuzu Hızlı Bir Şekilde Yükseltin

Kredi notlarının düşük olması nedeninden dolayı bankalardan kredi çekemiyorum diyenler bu sorunu kolay ve hızlı bir şekilde çözmek için ciddi adımlar atmalıdır. Bu adımları sırası ile belirtmemiz gerekir ise,

 1. İlk olarak kesinlik ile tüm günü geçmiş olan kredi kartı dahil olmak üzere bankalara olan borçlarınızı kapatınız.
 2. Bundan sonra kredi kartı ve var ise herhangi kredinizi ne geç ne erken tam gününde ödemeye büyük özen gösterin.
 3. Kıyıda köşede az yada çok nakit paranız var ise mutlaka bunu kredi çekeceğiniz bankanın mevduat hesabında tutun.
 4. Kredi kullanmak istediğiniz bankaya ait kredi kartınız var ise o karta otomatik ödeme talimatı verin.
 5. Kefil olduğunuz banka kredilerinin düzenli ödenip ödenmediğini lütfen kontrol ediniz.

Tüm bu önerilerimizi dikkate alır ve uygular iseniz, bankalardan kredi çekemiyorum sorununun en büyük nedenini ortadan kısa sürede kaldırmış olursunuz.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.