Esnaf Kredileri

Banka Kredisiz Ev Nasıl Alınır ?

21.08.2017
127
Banka Kredisiz Ev Nasıl Alınır ?

Bir çoğumuz ev fiyatlarının bedellerinin yüksek olmasından ötürü belkide ömür boyu ödeyeceğimiz banka kredileri ile ev sahibi olmaktayız. Banka kredisiz ev almak isteyenler ise buna alternatif olan bir çok sisteme dahil olarak bir nevi de helal yöntemler dediğimiz imkanları ile yeni evlerinin sahipleri olmaktadır. Kooperatif sistemlerine benzer uygulamalar ile banka kredisiz ve faizsiz ev almak isteyenler bizce bu fırsatları kaçırmamalıdırlar.

Banka Kredisiz Olarak Ev Nasıl Alınır ?

Kim ister ki bankadan kredi çekip yıllardır bitmeyen faizlerini ödemek. Bir de bunun maneviyatını insan düşündüğü zaman gerçekten olumsuz yönde etkilenmektedir. Günümüzde yüksek ev fiyatları ne yazık ki biraz sonra sizlere belirteceğimiz bu sistemlerden haberdar değildir. Banka kredisiz veya tamamen faizsiz olarak helal yöntemler ile ev almak isteyen arkadaşlarımız için tüm Türkiye de yer alan uygulamaların neler olduğunu sizler için bahsettik. Hemen başvuru yaparak daha detaylı bilgileri de dilerseniz ilk ağızdan alabilirsiniz.

Faizsiz Ev Sahibi Olmanın Bir Yolu Katılım Bankalarından Geçmektedir

Her ne kadarda banka kredisiz olarak gözükmese de helal yöntemler ile ev almak isteyenler için katılım bankası yöntemlerinden bahsetmeden geçmek istemedim doğrusu. Ülkemizde devlete dahil ait olan bir çok katılım bankaları kar oranları adı altında müşterilerine faizsiz ev kredisi imkanı sunmaktadır. Şimdi sizlere bir çok din adamlarının da tasnif ettiği bu yöntemlerden biraz bahsetmek istiyorum. Sistem aynen şu şekilde işliyor. Siz satın almak istediğiniz evi buluyorsunuz. Sonrasında biraz sonra sizler ile de isimlerini paylaşacağımız katılım bankalarına müracaat ediyorsunuz. Banka size satın almak istediğiniz ev sahibi yada müteahhit ile görüştürmek üzere bir bir görevliyi tasnif ediyor. Yetkili tasnif edilmiş olan banka görevlisi ev sahibi ile sizin adına pazarlıkları yapıyor ve evi sizin adına satın alıyor. Daha sonra ise size kendi kar marjını ekleyerek faizsiz bir şekilde taksitlendirerek satıyor.

Bu yöntem sadece ev almak isteyenler için geçerli olmayıp, aklınıza gelecek olan bir satın alma opsiyonu olan mal ve mülk için geçerlidir.

Faizsiz Ev Kredisi Sunan Katılım Bankaları Hangileridir ?

Kar marjı ile bir çok malı satın alacağınız katılım bankaları ülkemizde iki şekilde mevcuttur. Bunlar kamuya yani devlete ait olan katılım bankaları ile özel şahsa olan genellik ile ortaklık ile kurulmuş olan katılım bankalarıdır.

Devlete Ait Olan Katılım Bankaları

  1. Vakıfbank tarafından kurulmuş olan Vakıf Katılım.
  2. Ziraat bankası bünyesinde yer alan Ziraat Katılım.

Özel Sermayeli Olan Katılım Bankaları

  1. Albaraka Türk Katılım Bankası
  2. KuveyTürk Katılım
  3. Türkiye Finans

Bu 5 katılım bankası da BBDK tarafından lisanslı olarak sizlere kar marjı ile faizsiz kredi olanakları sağlamaktadır.

Banka Kredisiz Ev Alma Hiç Bu Kadar Kolay Olmadı

Taksitli Banka Kredisiz Ev Nasıl Alınır

Taksitli Banka Kredisiz Ev Nasıl Alınır

İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa gibi büyük şehirlerimiz en başta olmak üzere benim bulunduğum Bilecik / Bozüyük muhitinde bile geçerli sistemleri mevcut olan Türkiye’deki tek banka kredisiz ev almanın yolu bana kalır ise EMİNEVİM den geçmektedir. Milyonlarca vatandaşımızı banka kredisiz olarak konut sahibi yapan emin evim 120 aya kadar sunmuş olduğu taksit olanakları ile sizi en kolay yoldan ev sahibi yapmaktadır. Zor günlerinizde bile taksit dondurma sistemi ile sizin yanınızda yer alan EMİNEVİM peşinatı ve ödeme miktarlarını tamamen sizi bütçenize göre belirlemektedir. İlk etaplar da banka kredisiz vatandaşlarımıza araç sahibi yapan EMİNEVİM 1991 yılından günümüze gelen tecrübesi ve iş ahlakı ile şimdi milyonlarca kişiyi ev sahibi yapmaktadır. EMİNEVİM sistemi tamamen yasal ve noter onaylı olduğunu hatırlatarak sizlere işleyişin nasıl olduğunu açıklamak istiyorum.

  1. Çekiliş Sistemi İle Banka Kredisiz Ev Sahibi Olun; Çelişi sistemi ile ev sahibi olarak hiç bir banka kredisi kullanmadan hatta sıfır faizli bir şekilde ev sahibi olabilirsiniz. Tamamen yasal ve noter önünde yapılan çekiliş ile EMİNEVİM ev almak isteyen 20 kişiden başlayıp 120 kişiye kadarını bir araya getirip, çekiliş yaptırmaktadır. Kimin ev sahibi olacağı ise düzenli olarak her ay noter önünde yapılan çekiliş ile belirlenmektedir. Sistemde diyelim ki 100 kişi var 50 ay boyunca ev sahibi olacaklar kura ile belirlenir. 51 aya gelinince EMİNEVİM geri kalan 50 kişinin evini kendi sermayesi ile almaktadır. Sadece sisteme giriş için bir kereye mahsus olarak ücret ödemeniz gerekir.
  2. Peşinat Sistemi İle Çok Sıra Beklemeden Ev Sahibi Olabilirsiniz; Evet yanlış duymadınız, elinizde şayet beğendiğiniz ev için yüklü bir miktarda bir birikiminiz var ise çok fazla beklemeden beğendiğiniz evi ” Peşinat Sistemi ” dahilinde satın alabilirsiniz. Bu sistemde ev fiyatı vereceğiniz peşinat düşüldükten sonra taksitlendirme yapılarak verilmektedir.
  3. Vade Ortası Sistemi; Elinizde hiç peşinat olmayanlar için kurulmuş olan bir sistemdir. Sadece ev için ilk taksit parası ile organizasyon ücreti ödenerek istediğiniz evi bu yöntem ile alabilirsiniz.
  4. Kısaltılmış Vadeli Çekilişli Sistem; Banka kredisiz olarak ev alacaklar için altın günlerine benzer bir yöntem de ” Kısaltılmış Vadeli Çekilişli Sistem ” tir. Bu sistemde yine herkes EMİNEVİM ile bir araya gelir kimin il olarak ev alacağı yine noter huzurunda aylık yapılan çekiliş ile belirlenir. Son olarak ise herkesin eşit bütçede beğenmiş oldukları evler yine ortak alınan bir ödeme planı düzenlenerek hak sahiplerine verilir.

Ülke genelinde tam 45 şubesi bulunan EMİNEVİM hakkında daha detaylı bilgi almak isteyenler 444-36-46 numaralı telefonları arayabilirler.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.