Esnaf Kredileri

Az Riskli Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar Burada!

29.10.2017
144
Az Riskli Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar Burada!

Hepimizin artık bildiği ve kabul de ettiği gibi bankalar az ve orta riskli gruplarda yer alan müşterilerine kredi vermek için oldukça çekingen davranmaktadır. Özellik ile az riskli durum olarak adlandırdığımız kredi notu değerleri en az 700 – 800 arası ile 1100 ve 1500 ortalamasına sahip olanlar için bankalar kredi verirken tabiri caizse 9 naz yapmaktadır. Ama bu ortalama da olanlar kolay yoldan bankaların nazını niyazını çekmeden bizim tavsiyede edeceğimiz bazı kredi veren bankalar ile doğrudan iletişime geçerler ise 48 ay vadeli ihtiyaç kredilerini rahatlık ile kullanabilirler.

700 ile 1100 Arasında Kredi Notunuz Varsa İşiniz Biraz Zor!

Ne yazık ki üzülerek söylemem gerekir ise şayet 699 dan yüksek 1099 dan düşük bir kredi notu ortalamasına sahip iseniz bankalardan istediğiniz tutarlardaki ihtiyaç kredisini kullanabilmeniz bir hayli zordur. Bankalarca bu iki puan arasından yer alanlar ”  ORTA RİSKLİ ” olarak görülmektedir ve en çok kredi vermekte çekindikleri gurup bu puan ortalamasına sahip olanlardır. Bunun en altı olan yani 699 altında bir nota sahip iseniz zaten bankanın kapısının önünden dahil geçmeyin. Zaten o nota sahip olan vatandaşlar büyük olasılıkla icralık olanlar sınıfında yer almaktadır. Neyse, şimdi gelelim 700 ile 1100 arasında bir kredi notuna sahip olanların bankalardan nasıl kredi alabileceğine.

  1. Maaş müşterisi olduğunuz bankadan şansınızı öncelikli olarak deneyin; Bana kalır ise orta riskli gurup içinde yer alıyorsanız mutlaka sağdaki soldaki bankaların kredi faiz oranlarına bakmadan doğrudan maaş aldığınız bankanızdan kredi başvurusunda bulunun. Maaşınız direk bankanıza yatacağı ve bankada kredi taksitini direk keseceğinden size 700 puana dahil sahip olsanız kredi vermek için büyük olasılık ile daha duyarlı davranacaktır.
  2. Bu da olması ise banka müdürü ile görüşün; Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar denildiği zaman ven ilk olarak maaş aldığınız banka derim o da olmadı mı yine aynı bankanın müdürü ile mutlaka bir görüşün derim. Bunun nedeni her bankanın müdürünün bir böyle durumdaki müşterileri için imtiyazlarını kullanma yetkisi bulunmaktadır. Banka müdürüne ” maaş müşterinizim ama kredi sizden alamıyorum ” sihirli kelimesini şayet kullanırsanız büyük ihtimalle istediğiniz krediyi alabilirsiniz.

1100 İle 1500 Not Ortalamasına Sahip Olanlar Biraz Daha Şanslı!

Her ne kadarda 700 ile 1100 not ortalamasına sahip olanlar dan 1100 ile 1500 not ortalamasına sahip olanlar biraz daha kredi kullanabilmek için şanslı gibi gözükseler de emin olun istediğiniz her bankadan ihtiyaç kredisini yine de çekemeyeceksiniz. Çekseniz bile istediğiniz miktarlarda kredi kullanamayacaksınız. Bunu nedeni ise hala mevcut puanınızın riskli gurup içinde yer almasıdır. Çünkü aşağıdaki FİNDEKS KREDİ KAYIT BÜROSU tarafından oluşturulan risk cetvelinde sizinde rahatlık ile görebileceğiniz gibi 1100 ile 1500 arasındaki notlar hala riskli gurup içinde yer almaktadır. 

Az Riskli Kredi Notu Sahipleri Olanlara Kredi Veren Bankalar

Az Riskli Kredi Notu Sahipleri Olanlara Kredi Veren Bankalar

Bu neden ile her ne kadarda az riskli kredi notuna sahipseniz de sizlere tavsiyemiz bankalardan rahatlık ile kredi kullanabilmeniz için size tavsiyemiz şunlar olacaktır.

  1. Öncelikli olarak ilk kredi başvurunuzu yine ” ORTA RİSKLİ ” gurupta olanlar gibi kendi maaşınızı aldığınız bankaya yapınız.
  2. Daha sonra ise şayet Türkiye’de önde gelen bankalar dan olumsuz yanıt alıyorsanız her ne kadarda bulunduğunuz ilçede yada ilde şubesi olmasa da diğer ismi yeni duyulmaya başlayan bankalardan kredi çekme şansınızı deneyiniz. Bu bankalar neler diye sorarsanız.
  • Fiba Banka; İnternet adresi: https://www.fibabanka.com.tr/ İletişim Telefon: 444-88-88
  • Alternatif Bank; Web sayfası: https://www.abank.com.tr/ Çağrı merkezi: 444-00-55 & Direk kredi başvurusu için sayfa adresi  https://dijital.abank.com.tr/#!/kredi
  • OdeaBank: Bir çok yerde şubesi olmasa da ATM si olan Odebank bireysel ihtiyaç kredileri için başvurularını kendi sayası üzerinden BURADAN kabul etmektedir. Müşterilerine telefon bankacılık hizmetini ise 444 8 444 numaralı hat üzerinden ücretsiz olarak sağlamaktadır.

Evet arkadaşlar her iki ” ORTA RİSKLİ ” ve ” AZ RİSKLİ ” gurup da yer alanlar için kolay kredi kullanabilmeleri için izlemeleri gerektiği yoldan bahsettim. Şayet bahsettiğim bu her iki yoldan da netice alamazsanız, o zaman senetle borç para veren firmalar başvurmanız dan başka çareniz ne yazık ki kalmamış olacaktır.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.