KOBİKredi.NET

AVM’de Farklı Bir İş Modeli Arayanlar!

27.11.2017
107
AVM’de Farklı Bir İş Modeli Arayanlar!

Bazen yazın sıcağından bazen ise kışın soğuğun dan kaçmak hemde ailemiz ile hoş bir vakit geçirmek için tercih etmiş olduğumuz AVM’ler bir çok farklı iş modellerini de ev sahipliği yapmaktadır. Bu iş fikirleri içinde değişik olanlar genelikle ilgi odağı olmuş ve kısa vadede yatırımcısının yüzünü güldürmüştür. Şimdi sizlere bizzat kendimin de test ettiği ve bana ciddi anlamada değişik ve farklı gelen bir AVM iş modelinden bahsedeceğim..

Bu İş Modeli Çok Tutar Arkadaş!

Değerli girişimci bu iş modeli hem senin bütçene uygun hemde bir AVM de açılabilecek şuan için en sıra dışı iş fikridir. En azından ben öyle düşünüyorum. Biraz sonra size de anlattığım vakit sizlerde emin olun ki o şekilde düşüneceksiniz. Bu iş fikrinin ne olduğunu sizlere çok bir eziyet çektirmeden hemen söyleyeyim. İşimiz aslına bakılırsa bilindik bir iş, sadece kabuğunu kırarak insanların ona gelmesini beklemeyip kendisi insanlara gitmiştir. Bu işimizin adı masaj hizmetleridir.

AVM’de Masaj Hizmeti Vermek Kimin Aklına Geldiyse Tebrik Ederim!

AVM de bu iş fikri harika

AVM de bu iş fikri harika

Bazıları diyecek ki şimdi insanların içinde masaj mı olur ? emin olun ki oluyor, hemde çok güzel oluyor.. Düşük maliyetler ile yüksek gelir elde etmek isteyen girişimciler bence bu haberi sonuna kadar okuyun. Hafta sonu gitmiş olduğum bir AVM de bir girişimci arkadaşımız tarafından yapılan bu proje gerçekten çok ilgi görmektedir. İnsanlar masaj yaptırmak için sıraya geçiyor, yok böyle bir iş fikri..

Hafta sonu için tercih etmiş olduğum Eskişehir’deki bir alış veriş merkezinde hanımlar mağazaları gezerken benim ilgimi bir stant çekti. İlk baktığımda çok fazla bir anlam veremedim aslında. Fizik tedavi ünitesi gibi bir şey sandım. Yada insanların eklem ağrıları için krem filan tanıtımı yapan bir firma sandım. Ama biraz yaklaştığım vakit karşımda ” MASAJIN DAKİKASI 2 TL ” diye bir yazı gördüm. Tabi fiyat oldukça cazip, masörler de bayan olunca doğrusu kendimi çok da fazla tutamadım hemen olaya daldım..

Fiyatlar ve Hizmet Harikaydı!

Tabi ben fiyatın 2 TL olduğunu görünce birde keyfime düşkün biri olarak kendimi çok fazla tutamadım. Satış görevlisinin yanına yaklaştığım vakit hizmeti alabilmem için benim bir formu doldurmam gerektiğini belirtti. Formda şu temel bilgiler mevcuttu.

 1. Daha önce hiç profesyonel olarak masaj hizmeti alıp almadığım sorulmaktaydı.
 2. Ağrıyan bölgelerimin olup olmadığı,
 3. Yoğun olarak masaj talep ettiğim bölgeler,
 4. Masaj seviyesi ( sert mi, yumuşak mı yoksa orta mı )
 5. Masajın sakıncalı olduğu alanlar

ve son olarak ise kaç dakika masaj istediğim alan yer almaktaydı. Bu alanda ise ayrıca alacağım masaj hizmeti süresi kadar ücretlendirme bulunmaktaydı. Ücretlendirmesi ise sizinde tahmin edebileceğiniz gibi dakika bazlı olup şu şekilde yer almaktaydı.

 • 10 dakika 20 TL
 • 15 dakika 25 TL
 • 20 ‘ masaj 35 TL
 • 30′ masajın bedeli 50 TL
 • Son olarak ise 40 dakikalık masaj 70 TL olmaktadır.

AVM’de Masaj Salonu Nasıl Açılır ?

AVM de Masaj Salonu

AVM de Masaj Salonu

Şimdi gelelim AVM de bu sıra dışı işin nasıl kurulacağından bahsedilmesine. Öncelikle şunu belirtmem gerekir ki AVM de masaj salonu açmak için bayilik veren firma şuan için yok. Ama olmasına da zaten bana kalırsa hiç gerek yok. Sizin tek yapmanız gereken şey iş yapmak istediğiniz bir AVD de en az 6 m2 kadar bir alan kiralamanız olacaktır. Daha sonra ise sizin için yan tarafta çekmiş olduğum resimdeki gibi ilk etap da 5 tane masaj sandalyesi almanız gerekecektir. Son olarak ise işinde profesyonel bay ve bayan masörler ile anlaşma sağlamanız gerekecektir. Bayan masörler hem erkek hemde kadınlar tarafından çok daha fazla talep göreceği için çalışan tercihinizi bayanlardan yana yapmanızı tavsiye ederim. Göreceksiniz ki özellik ile erkekler tarafından bu iş çok talep görecektir. Bu hizmeti verirken de bir yandan da değişik masaj ürünleri satabilirsiniz. Bunlar rahatlatıcı kremler olabilir. Sadece 5 tane masaj sandalyesi ile ciddi gelirler elde edebilmek için bu iş fikrini mutlaka değerlendirin derim. Yaptığım araştırma neticesinde şuan bir masaj sandalyesinin fiyatı ortalama 650 TL civarlarındadır. Buda 650 TL 5 desek en fazla size maliyeti 3250 TL yapar hadi aksesuarı filan derken size olacak en fazla maliyeti 5.000 TL geçmeyecektir.

 

Yorumlar
 1. blank Nihal yasin dedi ki:

  Merhaba bende evimde her turlu paketleme isi yapabilirim isinizi zamaninda teslim edip temiz calisirim en kisa surede yanitlar ve is imkani verirseniz sevinirim tesekkurler