Esnaf Kredileri

Araç ipotekli ihtiyaç kredisi veren 3 banka

13.05.2019
103
Araç ipotekli ihtiyaç kredisi veren 3 banka

Aracı olanlar, aracınızı ipotek ettirerek bir çok bankadan yüksek miktarlarda kredi alabilirsiniz. Bankaların sağladığı bu fırsat ile aracınızın değeri ne kadar yüksekse kredi miktarınızda o kadar yüksek olacaktır. Kredi notu düşük olanlar içinde ipotekli kredi yöntemi ile kredi kullanmanız mümkün. Bankaların araç ipotekli kredi kampanyaları, 2019 da en uygun faizli ipotekli krediyi veren banka, kredi şartları ve başvuru kanalları yazımızda.

Araç İpotekli Kredi Veren Bankalar 2019 da Hangileridir?

          Araç İpotekli Kredi Veren Bankalar 2019 da Hangileridir

2019 da kredi almak gibi bir planınız varsa, bankaların ipotekli kredilerine başvuru yapabilirsiniz. Bu kredi türünde bankaya bir teminat ve ipotek göstereceğiniz için kredi notunuzun yani geçmiş kredi hareketlerinizin çok önemi olmayacaktır. Banka ipotek gösterilecek ev, arsa, dükkan ya da arabanın ekspertiz değerine göre kredi verecektir. Bankalara göre değişen kredi miktarı genelde araba için %50-%75 arasında değişecektir. Böylece maaşınıza çıkan kredinin çok daha üstünde kredi kullanabileceksiniz. 150 bin liralık bir aracı ipotek gösterdiğinizde ortalama 75 bin lira gibi bir kredi çekme imkanınız olacaktır. Kredi notu düşük bir kişide bankalara kredi başvurusu yaptığında olumsuz sonuç alırken, ipotekli kredi seçeneğinde kredisi onaylanacaktır. Bankalar araç ipotekli kredi için aracın yaşının belli bir seviyede olmasını istemektedirler. Araç üzerinde herhangi bir haciz ya da rehin bulunmamalıdır. Bankadan alacağınız kredi aracın değerini geçememektedir. Bankalara göre değişen bu şartlar genel olarak bunlardır. Başvuru için kimlik veya sürücü belgenizin fotokopisi, ipotek edilecek aracın ruhsatı ile banka şubesine şahsen gitmeniz gerekecektir. Bazı bankalardan araç kendi üstünüze değil de, birinci derece yakınınızı üstüne olsa bile araç ipotekli kredi alabilirsiniz. Ancak başvuru yaparken aracın sahibinin de gerekli belgelerle beraber sizinle şubeye gitmesi gerekecektir.

     Ziraat Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır

Ziraat Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

60 aya kadar vadeli alabileceğiniz ipotekli finansman kredinizde ipotek göstereceğiniz mal varlığınızın %80 ile %50 si arasında kredi alabilirsiniz. İpotek gösterilecek ürünün üzerine rehin konularak vade süresi boyunca satış işlemi gerçekleştirilememektedir. Bu tarz krediler için online başvuru yapılamazken başvuru için Ziraat Bankası şubelerine gitmeniz gerekecektir. 0850 220 00 00 numaralı müşteri hizmetlerinden krediler hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

  • 50 bin liralık ipotekli kredinizi 60 aya böldürdüğünüzde faiz oranı 1,75 aylık taksit miktarı da 1.473,43 TL olacaktır.
  • 100 bin lira kredi alacaksanız yine 1,75 faiz ile kredinizi alabilir 60 aylık vadede kredinizi
    2.946,87 TL taksitler halinde ödeyebilirsiniz.

   İpotekli İhtiyaç Kredisi Hesaplama 2019 Vakıfbank

İpotekli İhtiyaç Kredisi Hesaplama 2019 Vakıfbank

Yüksek miktarlı kredi ihtiyacınız için başvurabileceğiniz Otomobil Rehni Karşılığı Taksitli İhtiyaç Kredinizi 48 ay vadeye böldürebilirsiniz. Banka müşterileri için aylık, 3 aylık ya da değişken ödeme seçenekleri sunmaktadır. Banka ipotek göstereceğiniz araç için kasko sigortası, kredi kullanan müşterinin de hayat sigortası yaptırmasını talep etmektedir. Bu bankadan araç ipotekli kredi talep ettiğinizde aracınızın değerinin %50 si kadar kredi verilebilmektedir. Başvuru için Vakıfbank şubesine nüfus cüzdanı, ikametgah ve aracın ruhsatı ile gitmeniz yeterli olacaktır.

  • 50 bin liralık araç ipotekli kredinize uygulanacak faiz oranı 1,87 dir. 48 aylık vade halinde aylık 1.587,27 TL ödemiş olacaksınız.
  • 75 bin liralık kredinizi 48 aylık vade ile aylık 2.380,91 TL ödeyerek Vakıfbank’ dan kullanabilirsiniz.

Araç İpotekli Kredi 2019 İş Bankası’ dan Alınabiliyor mu?

Araç İpotekli Kredi 2019 İş Bankası’ dan Alınabiliyor mu

Bankalar ipotekli kredi verirken kişinin üzerine olan taşınmazları yani ev, arsa ya da dükkanı teminat almaktadırlar. Son yıllarda verilmeye başlanan araç ipotekli kredinizi İş Bankası’ ndan alabilirsiniz. Taşıt kredinizi alırken bankadan 0 km araçlar için aracın değeri 120.000 TL geçmemek kaydı ile %70 i kadar, bu miktarı geçenler için ise %50 si kadar kredi kullanabilirsiniz. 2.el araçlar için ise yine 120 bin lira üstü kredi kullanımı %50 si oranında verilmektedir. Banka bu tür bir kredi için maksimum 48 ay vade seçeneği sunmaktadır. Banka anlaşmalı olduğu otomobil firmaları ile müşterilerine en uygun kampanyayı sunmaktadır. Bankanın Taşıt kredisi için güncel faiz oranı 2,20 olarak görülmektedir. Kredi tahsis ücreti, ekspertiz ücreti ve taşınır taşınmaz rehin ücreti de sizden alınacak ek masraflar arasında.

  • 100 bin liralık İş Bankası Taşıt Krediniz 48 aya bölündüğünde aylık taksit tutarı 3.698,96 TL olacaktır, toplamda 177.550,08 TL geri ödeme yapmış olacaksınız.
  • 75 bin lira kredi almak istediğinizde bunu 48 aya bölersek aylık ödeyeceğiniz miktar 2.774,22 TL şeklindedir. Bankaya toplamda 133.162,56 TL ödeyerek kredinizi kullanmış olursunuz.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.