Esnaf Kredileri

Almanya İŞKUR 10 bin işçi alımı Başvuruları

29.11.2018
223
Almanya İŞKUR 10 bin işçi alımı Başvuruları

Almanya’ da 15 yıldır hava limanlarının işletmesinde olan OBM A.Ş, bir çok ülkeden Almanya’ ya işçi götürmeye aracılık etmektedir. 2019 yılı için İŞKUR ile görüşme yapıp Türkiye’den Almanya’ya 10 bin işçi götürme anlaşmasını sağlanmış olup en düşük 2 bin 500 EURO maaş ile vasıflı vasıfsız eleman alımı için başvurular alınmaya başlanmıştır. Almanya’ da yeni bir iş hayatına atılmak isteyen kişiler için başvuru nasıl yapılacak, personelde aranan şartlar ve hangi kadrolara eleman alımı olacak merak ettikleriniz yazımızda.

İŞKUR Almanya İşçi Alımı 2019

İŞKUR Almanya İşçi Alımı 2019

Daha önceden çok fazla talep olan yurtdışında çalışmak OBM A.Ş’ nin kamuoyuna yaptığı açıklama ile tekrar gündeme gelmiştir. Yurtdışında çalışma hayali olup bunu gerçekleştiremeyenler için önemli bir fırsat olan bu proje; İŞKUR ile bağlantılı olarak gerçekleşmektedir. Firma hava alanlarında yer hizmetleri sektöründe hizmet veren kurucusu Türk olan bir şirkettir. ⇒İstanbul, Ankara, Antalya ve Almanya’ da bulunan ofisleri ile ülkemizle bağlantılı olarak bu alımı gerçekleştirmektedir. İlerleyen zamanlarda ülkemizde farklı bölgelere de ofislerini açacaklarını belirterek Türkiye ve Türk vatandaşına daha fazla istihdam için çalışacaklarını duyurmaktadırlar. İlk etapta 10 bin personel alınacağı ancak projenin devamında bu rakamın 80 bine kadar çıkacağı da yapılan açıklamalar arasında. Sağlık, lojistik ve yer hizmetleri alanlarında değişik meslek guruplarında yapılacak bu alımlar için başvurular başladı ve yüksek bir talebin olması beklenmekte.

Almanya 10 Bin işçi Alımı Hangi Alanlara Olacak Başvuru Nasıl

Almanya 10 Bin işçi Alımı Hangi Alanlara Olacak

Yapılacak?

Almanya’ da işçi olmak için vasıflı vasıfsız bir çok meslek gurubundan alımlar gerçekleştirilecek. Almanya da bu iş ile hizmetlerine devam eden firma aktif olarak 3 hava alanında şuanda görev almaktadır. Yapılacak 18 aylık sözleşme ile sizin gidiş deki bütün masraflarınızda firma tarafından karşılanmaktadır. Başvuru sırasında da hiç bir ücret alınmayacağı firmanın üstüne basarak yaptığı açıklamalar arasında. İlana başvuru yapacak kişilerin;

 • Hemşire
 • Kaynakçı,
 • Elektrikçi,
 • Havalimanı yer hizmetleri personeli,
 • Kamyon şoförü bu meslek guruplarından olmaları önceliklidir.

30 Aralık 2018 e kadar devam edecek başvurular OBM A.Ş’ nin resmi internet adresi üzerinden online olarak yapılabilmekte. Başvuru için burayı tıklayarak kişisel bilgilerinizi, yaptığınız mesleği, öğrenim durumu ve iletişim adresinizi yazarak sizinle irtibata geçilmesini sağlayabilirsiniz.

Almanya İşçi Alımı İçin Başvuru Şartları Nelerdir?

İŞKUR ile ortak proje olarak bütün işlemlerin resmi bir şekilde gerçekleşeceğini belirtelim. Bu iş için başvuru yapacak kişiler belirlenen mesleklerden olması öncelikli bir durum. Vasıfsız kişilerinde alınacağı yapılan açıklamalarda olduğu için başvurunuzu sizde yapabilirsiniz. Yaş olarak belirlenen kriter 20- 45 yaş olarak açıklanmıştır. Mesleğiniz, eğitim durumunuzun belgesi ya da usta olduğunuz mesleğin belgesi de yine sizden istenecektir. Yurtdışına çıkış için herhangi bir sağlık engelinizin olmadığını da yine sağlık raporunuz ile belgelemeniz gerekmektedir. Bunun yanında yurtdışı yasağı ya da herhangi bir geçmişinizden sabıkalı durum olmaması da aranan önemli şartlar arasında. Bunu da yine emniyetten temiz kâğıdı alarak sunmanız gerekmektedir. Almanya’ da çalışmak için aklınızda orada nerede kalacağınız ya da dilini bilmediğiniz bir yerde nasıl çalışacağınızı düşünüyorsanız; firma konaklama işini bizzat üstlenmekte ve gitmeden önce personele dil eğitimi de verileceğini belirtmektedir. Bu 18 aylık sürecin sonunda ülkenin şartlarını yerine getirip oturum izni alarak ailenizi de oraya götürebilir ya da bu süreçte birikiminizi yaparak tekrar ülkemizde yeni bir hayat kurabilirsiniz.

Almanya 10 Bin İşçi Alımında Maaş Ne Kadar Olacak

Almanya 10 Bin İşçi Alımında Maaş Ne Kadar Olacak?

Almanya da çalışacağınız süre zarfında kazandığınız parayı Euro olarak alacaksınız. Buda ülkemizde TL ye çevrildiğinde oldukça iyi rakamlar olmakta. Farklı alanlara göre artan maaşların en düşüğü 2500 Euro dan başlamakta ve artarak devam etmekte. Örneğin; hemşire ve sağlık alanında çalışacaklara 3 bin 500 Euro, tır şoförü ya da kaynakçılık gibi ustalık gerektiren alanlara 2 bin 500 Euro olarak maaşlar ödenecek. Kazancınız bununla da sınırlı kalmayıp yapacağınız mesailerle daha da artmaktadır. Başvurunuzun devamında oraya yazdığınız iletişim bilgilerinizle sizinle en kısa zamanda görüşme sağlanacak ve belirli bir değerlendirmeden geçip prosedürler yerine getirilmeye başlanacaktır. Başvurunuzu İstanbul, Ankara, Antalya’ da bulunan OBM A.Ş ofislerinden ayrıntılı bilgi alarak da yapabilirsiniz.

Yorumlar
 1. Mehtiyildiz dedi ki:

  Merhaba İnşaat genel ve dekorasyon işleri icin ister ekibimle isterse şahsim olarak işlerinizi yapmaya talibim sertifikalarimiz mevcut

 2. Serdar dedi ki:

  Kaynak ustasiyim 15 senedir yap yorum gazalti okşecen elektro kaynak yap yorum.

 3. zuhal okkerman dedi ki:

  15 sene hava yollarında görev yaptım işe talibim izmir

 4. yener kor dedi ki:

  gazaltı eletrot kaynakçısıyım belgem var 539 784 22 54

 5. yener kor dedi ki:

  gazalt elotrot kanakcısıyım 0539 784 22 54