Esnaf Kredileri

800 Puana Kredi Veren Bankalar Hangileridir ?

27.10.2017
122
800 Puana Kredi Veren Bankalar Hangileridir ?

Tüm belgelerin tam olsa da ne yazık ki şayet Findeks KKB Kredi Notu değeriniz 800 puan altında ise hiç bir bankadan kredi alamazsınız. Ancak bazı bankalar 800 puan ve onun üzerinde 900 veya 1100 gibi puanda olanlar için düzenlendiği bazı kampanyalar ile 10.000 TL kadar ihtiyaç kredilerini 48 ay vadeli olarak sağlamaktadırlar. Şayet sizde çeşitli nedenlerden ötürü düşük bir kredi notuna sahip iseniz ve en aşağı olarak 800 puana yada üzerinde bir değeriniz var ise bu size önereceğimiz kredi veren bankalar dan şansınızı denemenizi çok daha isabetli bir karar olacaktır.

800 Puana Bankalar Neden Kredi Vermek İstemez ?

Özellik ile ihtiyaç kredisi için herhangi bir bankaya başvurduğunuz vakit bireyseldeki banka personeli ilk olarak sizden nüfus cüzdanınızı talep edecektir. Bunun nedeni ise nüfus cüzdanınızda yer alan T.C. kimlik numaranız ile Findeks Kredi Kayıt bürosu üzerinden kredi risk raporunuzun sorgulanmasıdır. Şayet nüfus cüzdanınız eski ve üzerinde T.C. kimlik numaranız yok ise size kimlik numaranızın sormasının da nedeni budur zaten. Banka yetkili personeli yapmış olduğu bu istihbarat sorgulaması neticesi olumlu olur ise zaten sizden diğer kredi kullanmak için gerekli evrakları talep edecektir.

Bazı bankalar bu sorgulama işlemini yaptıktan sonra kişinin risk raporunda puanı 800 ün altında ise kredi vermeye çok sıcak bakmazlar. Bunun en büyük nedeni sizinde tahmin edebileceğiniz gibi geçmiş dönemlerde kaybetmiş olduğunuz geri ödemelerdeki itibarınız dır. Ama bazı bankalar ise yaptıkları bu sorgulama neticesinde başvuru sahibinin kredi notu 800 yada 900 veya 1100 gibi puanlara sahip olması durumda ilk olarak talep ettikleri nakit paranın miktarını sormaktadırlar. Bunun nedeni ise banka sistemi bu tür kredi notu düşük olanlara kredi vermek için talep ediline paranın ciddi olmaması durumda onay verebilme ihtimalidir. Talep edeceğiniz ihtiyaç kredilerinde bu meblağ şayet 3.000 ile 10.000 TL arası kadar ise büyük ihtimal ile yaptığınız başvuru olumlu olarak nitelenecektir.

KKB Kredi Notu hızlı yükseltme hilesi hakkında bilgi almak isteyenler için daha önce bir makale yayımlamıştım, hiç bir bankadan 800 puana kredi çekemezseniz bu yöntemleri denemenizi öneririm.

800 Puana Hangi Bankalar Kredi Vermektedir ?

Şimdi gelelim en aşağıya 800 puana sahip olanlar için hangi bankaların kredi verdiğine. Şayet 800 puan gibi çok düşük bir kredi notu ortalamasına sahip iseniz benim sizlere öncelikli olarak tavsiyem kesinlik ile maaş aldığınız bankadan kredi başvurusunda bulunmanız olacaktır. Çünkü botu düşük olanlara çok kolay bir şekilde kredi imkanı sağlayan bankalar öncelikli olarak maaş müşterisi olduğunuz bankalardır. Bu banka ister kamu ister ise devlet bankası olsun hiç fark etmeyecektir. Şayet düşük bir nota sahip iseniz ve diğer bankaların aradaki ufak faiz oranlarına takılmam diyorsanız kredinizin çıkmasının en yüksek ihtimale sahip olan banka maaşını çekmiş olduğunuz bankadır. Maaşınızı aldığınız banka şayet başvuru talebinizi ret etti ise o zaman şansınızı diğer bankalardan deneyebilirsiniz.

800 Puana Kredi Veren Bankaların Listesi

800 Puana Kredi Veren Bankaların Listesi

800 Puana Kredi Veren Diğer Bankaların Listesi

Her ne yaptı iseniz maaş müşteri olduğunuz bankanız dan talep ettiğiniz kredinizi alamadı iseniz o zaman iş 800 puan için kredi imkanı sağlayan diğer bankalara başvuru yapmaya sıra geldi demektir. Bu bankalar için şayet Akbank yada Garanti bankasını tercih ederseniz üzülerek söylemem gerekir ki yaptığınız başvuru yine hüsran ile sonuçlanacaktır. Bunun için sizlere tavsiyem kesinlik ile müşteri potansiyeli az olan bankalara başvuruda bulunmanız dır. Bu bankaların listesi ise şunlardır.

  • Burgan Bank
  • Alternatif Bank
  • Citi Bank
  • Fibabanka
  • Odea Bank

oldukça iyi bir seçenek olacaktır. Şayet bulunduğunuz il yada ilçede bu bankalara ait şubeler bulunmuyorsa müracaatlarınızı İnternet üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.