Esnaf Kredileri

6 Uygun Faizli Ev Araç İpotekli Kredi Veren Bankalar

14.07.2019
86
6 Uygun Faizli Ev Araç İpotekli Kredi Veren Bankalar

İpotek ettirecek ev yada bir arabanız varsa, bankalardan sorunsuz kredi alabilirsiniz. Bankalar tarafından teminat olarak kabul edilecek eviniz veya aracınızın değerinin %75 ine kadar yani yüksek miktarlarda kredi ihtiyacınızı karşılayacak tutarda kredi alabileceksiniz. 2019 yılında bankalardan bu yöntemle alacağınız kredi ile yeni bir araç, tatil planı yada evinizin ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz. Şimdi size en uygun ipotekli kredi hangi bankadan alınır, bankaların faiz ve vade seçenekleri nelerdir, araç ipotekli ve ev ipotekli kredi hesaplamaları hakkında merak ettiklerinizi paylaşacağız.

İpotekli İhtiyaç Kredisi Hesaplama 2019

İpotekli İhtiyaç Kredisi Hesaplama 2019

       İpotekli İhtiyaç Kredisi Hesaplama 2019

Bankaların kişilere finansman sağlamak için yaptığı kampanyalar arasında bulunan ipotekli kredi; evi, arsası, dükkanı yada arabası olanlar için sorunsuz bir kredi diyebiliriz. Bankaların kişilere kredi verirken talep ettiği kredi notu veya kefil gibi ayrıntılara gerek kalmadan üzerine kayıtlı evini, arabasını teminat göstererek kredi alabilmektedir. 2019 da kredi almak gibi bir düşünceniz varsa mal varlığınızın değerinin %85 ine kadar çıkabilen ipotekli kredi tercihiniz olabilir. Yüksek miktarlı krediler içinde bu yöntemi deneyebilirsiniz. Ev ipoteğinde kredi oran biraz daha yüksek olurken arsa ve araba ipoteğinde %50-%75 arasında değişmektedir. 48 ay ile 60 ay arası vade seçeneği bulunan bu kredi türünde bazı bankalar ev yada araba başkasının üzerine olsa da kredi imkanı vermektedir. Faiz oranları ise bankalar arasında vade sayısı ve kredi miktarına göre değişmektedir. İpotekli kredi için atlamamanız gereken en önemli ayrıntı ipotek edilecek ev yada araba kredi vadesi süresince satılamayacaktır.

Ziraat Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi

          Ziraat Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi

Ziraat Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi

İpotekli kredi almak için hem arsa ipoteğine hem de konut ve iş yeri ipoteğine kredi veren bankalardan olan Ziraat Bankası, bu kredi için 60 ay vade uygulamaktadır. Eğer ipotek edilecek bir eviniz varsa ve ne kadar kredi alırım diyorsanız; evinizin değerinin tam %80 ine kadar kredi kullanmanız mümkün. Banka iş yeri ipoteğinde ise değerinin %75 ine kadar kredi verirken, bu imarlı arsa için %50 ye kadar düşmektedir. Bütün bankaların uyguladığı gibi bu krediyi alırken ipotek gösterilen mala rehin konulmaktadır. Hayat, konut ve zorunlu deprem sigortası ipotekli kredi için şartlardandır. Başvuruda sizden istenilecek belgeler;

  • Başvuru Formu,
  • Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport fotokopisi,
  • İpotek alınacak gayrimenkulün belgeleri
  • Çalışma durumunuza göre gelir belgesi gereklidir.

Denizbank Ev İpotekli Kredi Nasıl Alınır?

 

Denizbank Ev İpotekli Kredi Nasıl Alınır

       Denizbank Ev İpotekli Kredi Nasıl Alınır

Denizbank Bireysel Finansman Kredisi, eviniz ipotek göstererek alabileceğiniz krediler arasında. Banka ev ipotekli kredi seçeneğine 60 aya kadar taksit imkan sağlamaktadır. Evinizi teminat olarak gösterip evin ekspertiz değerinin %80 ine kadar kredi limiti tanımaktadır. Güncel faiz oranı olarak 2,44 ile alacağınız ipotekli kredinize ek masraf olarak, 250 kredi tahsis ücreti alınmaktadır. 165,20 TL taşınmaz rehin tesis ücreti ve 700 TL ekspertiz ücreti de ekstra alınacak masraflar arasında. 12, 24, 48 ve 60 ay vade çeşitliliğinde faiz oranı değişmemektedir. Ayrıntılı bilgi için tüm Deniz Bank şubelerine ve 08502220800 Telefon Bankacılığına başvurabilirsiniz. Şubeye şahsen yapacağınız başvuruda nüfus cüzdanı fotokopisi, ücretli çalışan iseniz; maaş bordrosu ya da şirketin imza sirküleri ile birlikte maaş yazısı, serbest meslek sahibi iseniz; son 3 yıllık vergi levhası ile başvuru yapmalısınız.

  • 100 bin liralık ipotekli kredi için 60 ayık vade seçeneğini tercih ederseniz aylık taksit miktarınız 3.191,25 TL olacaktır.
  • 48 aylık vade seçeneğinde 100 bin liralık kredinizin 3.558,84 TL taksitle geri ödeme yaparsınız.
Araç İpotekli Kredi Vakıfbank' da...

        Araç İpotekli Kredi Vakıfbank’ da…

Araç İpotekli Kredi Vakıfbank’ da…

İpotek gösterecek bir evi olmayanlar için araç ipotekli kredi alabileceğiniz Vakıfbank, hem 48 ay vade seçeneği sunuyor hem de geri ödemelerde 3 aylık dönemler şeklinde yada esnek bir ödeme planı ile kredinizi ödeme şansı sunuyor. Banka kredi limiti için herhangi bir rakam belirlemezken, aracın modeli ve fiyatına göre kişiye özel bir kredi limiti sunmaktadır. Maksimum alacağınız kredi miktarı, aracın değerinin %50 si kadar olacaktır. Kredi vade süresi boyunca araca rehin konularak satış işlemi gerçekleştirilememektedir. Banka taşıt rehinli ihtiyaç kredisi için 1,99 faiz uygulamaktadır. Rehin alınacak otomobile Kasko sigortası ve kişiye hayat sigortası da kredinin zorunluluklarından. Şahsen şubeye yapılacak başvuruda; nüfus cüzdanı ve sürücü belgesi fotokopisi, ikametgah ve arabanın ruhsatı gereklidir.

  • 50 bin liralık kredinizi 48 aya böldüğümüzde 1,99 faizle aylık ödemeniz 1.626,78 TL olacaktır.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.