Esnaf Kredileri

5 Saniyede faizsiz düğün kredisi veren bankalar

24.05.2017
123
5 Saniyede faizsiz düğün kredisi veren bankalar

Yeni evlenecek olanlara bankalar devlet destekli olarak 5 saniye içinde 40.000 liraya kadar faizsiz düğün kredisi kampanyası düzenlemektedir. Sadece dosya ve sigorta bedeli karşılığında 12 ay vadeli olarak 3.000 liradan başlayan bankaların promosyonlarına geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılında da başvuru da bulunabilirsiniz.

Evlilik kredisi bankalardan nasıl alınır ?

Bankalar bir çok ihtiyaç için kendilerine müşteri çekebilmek adına daha doğrusu para satabilmek için kredi paketi imkanları sağlamaktadır. Sağladığı bu imkanlarda değişik isimler vermektedir. Örnek vermek gerekir ise kolay kredi veya belli bir kesim ise girişimci kredisi yada özel günlerde sunduğu bayram veya yılbaşı kredisi gibi. Evlilik yapacaklar için sunulan bu imkanlarda daha çok bankalar tarafından evlilik kredisi olarak adlandırılmaktadır veya sünnet düğünlerini de kapsamak adına genel bir isim kullanırlar ve düğün kredisi derler. Kış aylarında bu kredi paketi kampanyasını İnternet ortamlarından bulmanız bir hayli zordur. Mevsime olmamasından dolayı bankalar böyle bir atakta bulunup lüzumsuz reklam masraflarından kaçarlar. Havaların ısınması ile artık bir çok mahalle konaklarından duyulan sünnet, büyük otel veya özel salonlarda yapılan evlilikler bankaların bu büyük sektörde kazanç elde etmeleri için start butonuna basmaları için yeterli bir neden olmuştur. Cemaat işleri için kollarını sıvayan bu vatandaşlarımıza evlilik kredisi imkanları iki şekilde sunulmaktadır. Bun tabi yeni düşün yapacaklar için geçerli seçeneklerdir. Şayet sünnet düğünü yapacak iseniz doğrudan bankalara başvuru yapmaktan başka bir şansınız yoktur. Ama evlilik yapacak iseniz, birincisi şayet bir kaç seneniz var ise devlet destekli olarak bankalardan çeyiz kredisi alabilirsiniz, çok fazla bir zamanınız yok ise faizsiz yada uygun imkanlarda yine kredi alabilirsiniz. Tüm bu olanaklarda şayet devlet çeyiz desteklerinden istifade edecek iseniz KKB kredi notu değerinizin düşük olması yada riskli gurupta olmanız bakılmaz. Ama doğrudan bankalardan başvuru da bulunacak iseniz mutlaka kredi değeriniz çok önem arz etmektedir. Şimdi sizlere başlıklar halinde tüm düğün yapacak arkadaşlarımız için sunulan imkanlardan bahsedeyim.

Faizsiz düğün kredisi veren devlet bankaları hangileridir ?

Faizsiz evlilik kredisi almak istiyor iseniz doğrudan bunu iki otomatik ödeme talimatı vererek alabileceğiniz bankalara başvurmanız gerekmekte siniz. Bu bankalar içinde size önereceğim tek banka Denizbank’dır. Banka verilecek olan her iki otomatik ödeme talimatı için müşterilerine 1.000 TL vermektedir. Yani eşiniz veya çocuklarınız ile başvurmanız durumda bu imkanı ister iseniz 5.000 TL kadar dahil çıkarabilirsiniz. Tamamen dosya masrafsız ve faizsiz olarak sunulan bu kredinin aylık taksiti tek kişi başvurularında sadece 83 TL dir. 12 ay boyunca sabit olarak 83 TL ödeyebilir isterseniz dediğimiz gibi aile bireyleri ile başvuru yaparak faizsiz başvurunuzun limitini arttırabilirsiniz. Kampanyadan istifade edeceklerin uyması gereken şartlar ise.

  1. Kredinin vadesi yani 12 dolana kadar verilen otomatik ödeme talimatları iptal ettirilmez.
  2. Şayet bankaya daha önce otomatik ödeme talimat verdi geçerli sayılmayıp, ariyetten 2 tane daha talimat vermeniz gerekmektedir.
  3. Ödemelerin düzenli bir şekilde sağlanabilmesi için başvuruda bulunacak olan vatandaşların kurtaran hesapları olması gerekmektedir.

Bunlar başlıca şartlardır. Daha detaylı bilgileri http://www.denizbank.com/kampanyalar/tuketici-kredileri/otomatik-odeme-talimatiniza-sifir-faizli-kredi.aspx adresinden alabilirsiniz.

Devlet katkıları ile düğün kredisi nasıl alınır ?

Devletimiz başlatmış olduğu kampanya ile sadece yeni evleneceklere özel hesaplarında birikmiş paraya yıllık %25 katkı payı sağlamaktadır. 24 yaşında iseniz açacağınız çeyiz hesabına 3 yıl boyunca düzenli bir şekilde para yatırmanız yeterli olacaktır. En üst düzeyde yatırım yapacak yeni evleneceklere devlet toplam da 10.000 TL katkı parası verecektir. Sisteme katılım için aylık taksit rakamınız en az 103 TL olması gerekmektedir. Ama sistem dahilinde tam olarak katkı payı almak istiyorum diyor iseniz bu kez aylık 1.000 TL yatırmanız gerekmektedir. Şuan için bir çok banka bu hesap açılması için devlet tarafından yetkilendirilmiştir. Şayet düğün yapmak için yeterince vaktiniz var ise devletimizin sizlere sağlamış olduğu bu muazzam fırsatı mutlaka değerlendirin deriz.

Evlilik kredisi veren 2 önemli banka

Hani yazımın başında da dedim ya havaların ısınması ile düğün sezonun başlamasından dolayı bankalar evlilik kredisi veriyor diye, şimdi devlet yada özel ayırt etmek sesin sizlere bu imkanı sunan bankalardan bahsedeceğim. Tabi genel olarak bankaların şartlarına değinmeden geçemeyeceğim.

1- Yapı Kredi Bankası Yeni Evlenenlere 48 Ay Vadeli Kredi Veriyor

Sizlere 48 ay vadeli olarak düğün masraflarını kredilendiren ilk bankamız olan Yapı Kredi bankasının imkanlarından bahsedeyim. Sizin için yaptığımız araştırmalar neticesinde bankamız  yeni evlenecek olan çiftlerimize düğün kredisi altında ihtiyaç kredisi vermektedir. Banka vade olarak her ne kadarda en üst olarak 48 ay olanağını siz çiftlerimize sunsa da gelir belgenize göre nakit ihtiyacınız için herhangi bir üst limit tanımamaktadır. Bu yıl için evlenecekler için belirlemiş olduğu 50.000 TL için faiz oranı 1.25 civarlarındadır. Belirtilen miktarda kredi kullanılacaklar için aylık taksit rakamları ise 1,468 TL olmaktadır. Daha detaylı bir hesaplama yapmak isteyenler buradaki https://www.yapikredi.com.tr/bireysel-bankacilik/hesaplama-araclari/kredi-hesaplama hesaplama aracından bunu sağlayabilirler.

Başvurular; İnternet üzerinden veya cep telefonlarınız ile ” Evlilik Kredisi T.C. Kimlik Numarası Aylık Gelir ” yazıp 4111 numaralara yapılabilir. Örnek: Bireyse 15699874558 3000 gibi olması yeterlidir. Daha detaylı bilgi almak isteyenler 444-0-444 numaraları arayabilirler.

2- Garanti bankası düğün kredisi imkanları

Garanti bankası düğün yapacaklara ” Bahar Kredisi ” altında 75.000 TL kredi olanağı sağlamaktadır. 48 ay vadeli olarak sunmuş olduğu bu imkanlar başvuru yapılan kredi miktarına göre faiz oranı belirlenmektedir. Buna göre ise.

  • Şayet 25.000 TL bir ihtiyacınız var ise 48 ay vadeli olarak aylık taksit rakamı 770 TL olur. Faiz oranı ise bu rakam ve vade için 1.44 dür.
  • 50.000 TL kullanmak isteyenler 48 ay vadeli olarak 1.500 TL aylık taksit öderler. Bu imkanlardan istifade edeceklerin faiz oranları ise %1,34 dür.
  • 75.000 TL en üst limit de düğün giderleri için başvuruda bulunanların 48 ay olarak aylık taksit rakamları 2.225 TL faiz oranı ise %2.29 dur.

Kredinin miktarı yükseldikçe bu pakette faiz oranları düştüğü görülmektedir. Şayet yüksek miktarlarda düğün yapmak için nakit ihtiyacınız var ise size Garanti bankasını öneririm.

Düğün kredisi veren 2 önemli banka hangisidir

Düğün kredisi veren 2 önemli banka hangisidir

Düğün kredilerin başvuru şartları nedir ?

Hangi bankadan ne tür kredi başvurusu yapar iseniz yapın mutlak suret ile ilk baktıkları Findeks KKB kredi notu skorunuzu olacaktır. Ne tuhaf ki bu yıl artık bankacılık da faiz oranları dahil bu değeriniz ile belirlenmektedir. Şayet notu değeriniz yüksek ise bankadan kullanacağınız kredinin faiz oranında çok uygun olacaktır. Şayet kredi değeriniz düşük yada riskli bölgeler de ise bankadan kredi almanız bile bir hayli zor olacaktır. Dolayısı ile ister sünnet için ister ise evlilik için hangi bankadan düğün kredisi alacak olursanız olun ilk şart KKB kredi notu değerinizin olumlu seviyelerde olmasıdır. Daha önce sizlere KKB Findeks Kredi Notu Ücretsiz Öğrenme ve Sorgulama işlemlerin nasıl yapılacağı hakkında çok detaylı bilgiler vermiştim. Buradan bahsettiğim yöntemler ile kendi skorunuzu rahatlık ile en fazla 9 TL gibi bir bedel karşılığında anında öğrenebilirsiniz.

  • Başvurularda aranan bir diğer şart ise gelir belgesinin bankaya beyan edilmesidir. Bu ister almış olduğunuz maaş bordrosu olabilir ister ise herhangi bir kira geliriniz olabilir. Bu beyanın önemi ise başvuru yapacağınız para miktarının en üst düzeyde ne kadar olacağını belirler. Burada haneye giren nakit para miktarı dikkate alınır. Dolayısı ile maaşınız haricinde başka kanıtlanır bir geliriniz mevcut ise mutlaka bunu da bankaya veyan ediniz.
  • Son olarak ise sizden şayet başvuru yapılan kredi miktarı yüksek ise en az 2 çalışan kefil istenilecek tir. Bu kefillerin memur olaması her ne kadarda şart olmasa da kredinin onay alması için bir hayli gereklidir.

Not: Şayet KKB Kredi Notu değeriniz yüksek ise gelir belgesiz kredi veren bankalar da yazımızı mutlaka okuyunuz. Nasıl yerinizden kalmadan imzasız ve hiç banka şubesine gitmeden 20.000 TL kredi alınacağı sizde görün. 🙂

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.