KOBİKredi.NET

5 Harika Banka Gurbetçi Kredisi Veriyor

16.08.2019
55
5 Harika Banka Gurbetçi Kredisi Veriyor

Yurtdışında yaşayan gurbetçi vatandaşlar Türkiye’ deki ihtiyaçları için kredi kullanmak istiyorlarsa bir çok bankadan kredi alabilmeleri mümkün. Türkiye’de bir ev sahibi olmak istiyorsanız, ev, araba yada diğer ihtiyaçlarınız için gerekli olan krediye başvuru yaparken sizden bazı evraklar talep edilecektir. Özellikle konut alımı için düşük faizli ve uzun vadeli kredi seçenekleri bulunan bankalar hangileridir, yurtdışında yaşayan kredi kullanmak isteyen vatandaşlardan istenen şartlar ve belgeler nelerdir, hangi kredilere başvuru yapabilirler yazımızın ayrıntılarında.

Gurbetçi Mortgage Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

 

Gurbetçi Mortgage Kredisi Veren Bankalar Hangileridir

Gurbetçi Mortgage Kredisi Veren Bankalar Hangileridir

Yurtdışında yaşamayı tercih eden vatandaşların ülkemize geldiklerinde ihtiyaçlarını gidermek yada ev, araba almak gibi ülkemizde yatırım yapmak için bankalara kredi başvurusunda bulunabilirler. Hangi ülkede yaşarsanız yaşayın ancak T.C vatandaşı olmanız durumunda ve gelir durumunuzu beyan etmenizle bankalardan her türlü kredi talebiniz onaylanacaktır. T.C vatandaşı olup yerleşkesi dışarda olan gurbetçi diye tabir ettiğimiz vatandaşlar TL cinsinden kredilerini bir çok bankadan alabilecektir. Bankalar size kredi verirken ekstra belge ve teminat talep edebilirler. Bazı bankalardan kişinin Türkiye’ de bulunmasına bile gerek kalmadan vekalet ile de kredi alınabilmekte. Yurtdışındaki gelirleri ülkemizdeki para ile karşılaştırıldığında oldukça yüksek çıkan gurbetçi vatandaşların kredi talepleri genelde olumlu sonuçlanmaktadır. Yurtdışında yaşayan Türk vatandaşlarının kredi alabileceği bankalar arasında;

 • Garanti Bankası
 • İNG Bank
 • QNB Finansbank
 • Ziraat Bankası
 • Akbank

Yurtdışında Çalışanlara Konut Kredisi Gurbetçi Mortgage Garanti den

Yurtdışında Çalışanlara Konut Kredisi Gurbetçi Mortgage Garanti den

Yurtdışında Çalışanlara Konut Kredisi Gurbetçi Mortgage Garanti den

Yurtdışında yaşayan gurbetçi vatandaşlar ülkemize döndüklerinde konaklayacak yada yatırım amaçlı ev almak istediklerinde Garanti Bankası Mortgage  kredisini tercih edebilirler. Banka T.C vatandaşı olan ancak yurtdışında ikamet eden gurbetçiler için TL cinsinden kredi vermektedir. Sadece konut alımı için başvurabileceğiniz bu kredinin vade sayısı 240 aya kadar olabilmekte. Ülkemizin herhangi bir yerinden seçtiğiniz evin ekspertiz değerinin %65 ine kadar bu bankadan kredi alabilirsiniz. Garanti bankası bu kredide faiz tipini sabit veya değişken olarak size bırakmış durumda. Seçtiğiniz faiz durumuna göre kendinize en uygun ödeme seçeneğini tercih ederek kredi alabileceksiniz. Bankanın internet adresi üzerinden başvuru formunu doldurarak ayrıntılı bilgi için dönüş alabilir yada en yakın banka şubesine giderek başvurunuzu yapabilirsiniz. Banka yurtdışında yaşayan ve T.C vatandaşı olan gurbetçiler için kredi başvurusunda bazı belgeler istemektedir.

 • TC nüfus cüzdanı
 • Pasaport
 • Satın alınacak konuta ait tapu fotokopisi
 • Evliyse eş muvafakatnamesi
 • Yaşadığınız ülkedeki gelir durumunu gösteren belge, üç aylık banka hesap ekstresi ve kredi kartı/kredi ekstresi
 • Yurtdışında ikamet adresini gösteren belge (elektrik, telefon faturası gibi)

Gurbetçi İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

Gurbetçi İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır

      Gurbetçi İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır

Yurtdışında yaşayan vatandaşlar aynı zamanda Türk vatandaşı oldukları için Türkiye’ deki vatandaşları sahip olduğu bir çok hakka sahip olmaktadırlar. Emeklilikten tutunda bu hakların içine, banka kredileri ve kredi kartı kullanımı da bulunmakta. Hatta gelir durumları yüksek olduğu için çoğu banka yüksek meblağalı kredilerde de kolaylık sağlamakta. Bankaların normal bir vatandaşa kredi verirken ki yaptığı değerlendirme, tabi ki yurt dışında yaşayan gurbetçi vatandaş için de geçerli olmakta. Öncelikle alacağınız kredi miktarı gelir durumunuza göre onaylanacaktır. Yurtdışında çalışanlar için gelir belgesi yada emekliyseniz emeklilik belgesi ile kredi talebinde bulunabilirsiniz. İhtiyaç kredileri başta olmak üzere; konut kredisi, iş yeri kredisi yada araç kredilerinin hepsine başvuru yapabilirsiniz. Faiz oranları bankalara göre değişse de size burada yaşayan bir vatandaştan farklı faiz oranı uygulanmaz. Kredi miktarına göre bazı bankalar kefil talep etmektedir. Kefil muhakkak burada ikamet etmeli ve tabi ki kredi notu kredi onaylanacak seviyede olmalıdır. Yurt dışında yaşayıp kredi çekmek isteyen vatandaşlardan istenecek bazı şartlar ise;  Türkiye’ de belirli bir süre ikamet etmiş olmaları gerekmektedir. Kredi talebinizin onaylanması için buradaki bir bankada hesabınız varsa bu kredinizin onaylanmasında etkili olacaktır. Eğer ki ipotek gösterebileceğiniz bir eviniz  varsa da kredi almanız kolaylaşacaktır. Tabi ki bankaların alacağı güvence doğrultusunda burada yaşayan bir kefil olmalıdır. Göstereceğiniz kefilin gelir belgesi, ikametgah bilgileri ve imzası yine bankaya başvuru yaparken gerekli olacaktır. Şahsen banka şubesine kefiliniz ve gerekli belgelerle başvuru yapmanız gerekecektir. İstenen belgeler ise konut kredisinde olduğu gibi; bulunduğunuz ülkedeki ikametgah adresiniz, nüfus cüzdanı, pasaport, gelir belgeniz ve eşiniz varsa muvafakatname olacaktır.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.