Esnaf Kredileri

5 Bankadan Tarla Kredisi Alarak Arazi Sahibi Olun

11.07.2019
81
5 Bankadan Tarla Kredisi Alarak Arazi Sahibi Olun

Arazi almak için tarımsal kredi kapsamında bankaların uygun faiz ve vade seçenekli kampanyalarından faydalanabilirsiniz. Çiftçiyi ve üreticiyi destekleyen bir kaç banka tarafından verilen tarım kredisi, size özel faiz ve geri ödeme planı ile verilmekte. Alınacak arazinin değerinin %75 ine kadar kredi imkanı veren bankalardan 150 bin liralık arazi için 75 bin lira kredi almanız mümkün. Var olan tarlanızı büyütmek ya da verimli bir yerde çiftçiliğe adım atmak için arazi alacaksanız, sizler için 5 önemli bankanın tarım kredisi kampanyalarını, faiz ve vade seçeneklerini, başvuru için yapmanız gerekenleri yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Arazi Alım Kredisi Faiz Oranları 2019

       Arazi Alım Kredisi Faiz Oranları 2019

Arazi Alım Kredisi Faiz Oranları 2019

Tarımsal kalkınma ve kırsal kesimdeki gelişmeyi desteklemek adına devlet bankaları ve özel bankalar uygun faizli ve uzun vade seçenekleri olan çiftçi tarım kredileri vermektedirler. Tarımsal faaliyetlerde kullanmak üzere alınan bu krediler çiftçinin üretimine katkı sağlamakta ve çiftçiliğe adım atmak isteyenlere finansman olmaktadır. Bankalara göre arazi alım kredilerinde faiz oranları değişiklik göstermektedir. Faiz oranları kadar vade sayıları da bankalarda farklılık gösterecektir. Bütün kredilerde olduğu gibi tarımsal kredi almak için, bankacılık işlemlerinizin geçmişi sorunsuz olmalıdır. Bankalar tarafından ilk bakılacak olan şart kredi notunuz iyi bir seviyede olursa tarım krediniz kısa sürede onaylanacaktır. Bazı bankalar ipotek yöntem ile de kredi imkanı sağlamaktadır. Geçen yıla oranla 2019 da faiz oranları yükselse de yapacağınız araştırma ile bütçenize en uygun krediyi bulabilirsiniz.

Ziraat Bankası Tarla Kredisi Faiz Oranları Nedir?

Ziraat Bankası Tarla Kredisi Faiz Oranları Nedir

       Ziraat Bankası Tarla Kredisi Faiz Oranları Nedir

Var olan tarım işletmelerinin büyümesi, tarımsal gelişmeye katkı olmak adına üretime yeni arazilerin kazandırılmasına destek olmak için verilen Ziraat Bankası Arazi Kredisini; hissedarlardan hisseleri almak için, bitişik arazinizi satın almak için yada bunlar dışındaki arazi alımlarınızda kullanabilirsiniz. Faiz oranları alınacak arazide yapılacak tarımsal faaliyete, sizin Bakanlar Kurulu tarafından belirlenen şartlara uygunluğunuza, vade sayısı ve kredi miktarına göre değişecektir. Ziraat Bankası şubesine şahsen yapacağınız başvuruda;

  • Nüfus cüzdanı
  • Çiftçi Belgesi/ÇKS Belgesi
  • Tarımsal işletmesini tevsik edici belgeler (tapu kaydı, kira kontratı)
  • Krediye karşılık gösterilecek teminatlara ilişkin belgeler
  • Bilanço esasına göre faaliyet gösteren işletmelerden son üç yıla ait bilanço ve gelir tablosu sizden istenecek belgelerdir.
Tarla Kredisi Hesaplama Denizbank

         Tarla Kredisi Hesaplama Denizbank

Tarla Kredisi Hesaplama Denizbank

Denizbank tarımsal faaliyetlerde bulunacak çiftçiye bir çok alanda destek olacak kredi kampanyaları düzenlemektedir. Banka alınacak araziyi ipotek alarak kişiye kredi imkanı sağlarken bu kredinin geri ödemesinde de 60 aya kadar vade imkanı sağlamaktadır. Üretimin devamı kırsal kalkınma adına önemli bir kredi kampanyası olan bu kampanya da kullanabileceğiniz kredi miktarı, alacağınız araziye gönderilecek ekspertizin tarlanıza biçeceği değerin %50 si kadar olacaktır. Bankanın kredi kullanacaklar için geri ödeme seçeneklerinde hasat durumu yani sizin gelir durumunuza göre ayarlayabileceğiniz şekilde esneklik sağlanmaktadır. Eşit taksitler halinde yapılacak bu ödemeler 12 ayda,6 ayda, 3 ayda yada ayda bir şeklinde gerçekleştirilebilmektedir. 3 yıla varan vade seçeneği ile anında 50 bin lira tarımsal kredi başvurusu için aralarında boşluk bırakarak; T.C kimlik numaranız, SMS TARIM yazıp 3280′ e kısa msj atabilirsiniz. Hesaplama ve başvuru için Denizbank şubesine gitmeniz yeterli olacaktır.

Arazi Alım Kredisi Hesaplama QNB Finansbank

Arazi Alım Kredisi Hesaplama QNB Finansbank

     Arazi Alım Kredisi Hesaplama QNB Finansbank

7 yıla varan taksitlendirme seçeneği ve size özel faiz oranları sunan banka, modern tarıma geçiş için gerekli ekipman alımı, arazi genişletme gibi planlarınız için oldukça avantajlı. Üretim alanınızı genişletmek için arazi alımında kullanabileceğiniz bu kredi farklı üretim alanlarına göre değişik faizlendirme ve vade seçenekleri ile verilmekte.

  • Bitkisel üretim kredisi; yapılacak üretim çeşidinin %75 i hatta %85 ini karşılayacak kadar kredi limiti bile verilmektedir. 24 aya kadar vade imkanı sunulurken geri ödemelerde 1, 3, 6, 12 ayda bir gibi çeşitli ödeme planlarından bütçenize en uygun olanını tercih edebilirsiniz. Başvuruda ÇKS belgesi ve kimlik fotokopiniz yeterli olacaktır.
  • Organik tarım kredisi; yapacaksanız kredi vadesi 2 yıl olmakta, kredi karşılama oranı ise yine %75-%85 e kadar çıkabilmektedir. Esnek bir ödeme şeklinde 1, 3, 6, 12 ayda bir şeklinde geri ödeme yapabilirsiniz. ÇKS belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi, organik tarım sertifikası ve Tarım ve Köy işleri Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş kuruluşlarla yapılan sözleşme ve onaylı diğer belgeler ile başvurunuzu yapabilirsiniz.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.