Esnaf Kredileri

5 Bankadan Sicili Bozuk Esnafa Kredi İmkanı

5 Bankadan Sicili Bozuk Esnafa Kredi İmkanı

Banka borcundan dolayı sicili bozulan esnafın yeni bir kredi için başvurabileceği bir kaç banka bulunmaktadır. Ülkenin kalkınması, istihdamın sağlanması adına devletinde desteği ile esnafa uygun faizli kredi imkanları bu yılda devam edecektir. 2019  yılında işyeriniz için gerekli finansmanı sağlayabileceğiniz bu bankalardan esnaf kredisini nasıl alacaksınız, sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar ve bu bankaların şartları, başvuru kanalları hakkında bilgiler yazımızda.

Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar 2019

Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar 2019

Bankalardan aldığımız ve kullandığımız kredi kartlarının borcunun geri ödemesinde yaşanan aksaklık ve bunun devamında yasal takibe düşmemiz kredi geçmişimize olumsuz yansıyacak ve siciliniz bozuk duruma düşeceksiniz. Yeni bir kredi başvurusu yapmamız için ise bu sicili düzeltmemiz yada bankaların sicili bozuk olanlar için bir kampanya yapmasını beklemeniz gerekecektir. Devlet desteği ve bazı bankaların işbirliği ile esnafa 0 faizli yada düşük faizli kredi fırsatları sunulmaktadır. Esnaf olarak belirlenen meslek dallarına özel faiz ve vade seçeneği ile bu kredilerden faydalanabilir, kadın girişimci ve  genç girişimci sanatkar olarak işletmenizin ihtiyaçlarını giderebilirsiniz. Esnaf kredisi için başvurabileceğiniz bankalar;

Halkbank Esnaf Ve Sanatkarlara Özel Avantajlı Krediler

Halkbank Esnaf Ve Sanatkarlara Özel Avantajlı Krediler

Halkbank’ a esnaf ve sanatkarlar için en avantajlı kredi fırsatı sunan banka diyebiliriz. Çeşitli meslek kollarına göre esnafın her türlü ihtiyacına yönelik uygun faiz ve vade seçenekleri ile kredi almadan önce araştırılması gereken bir bankadır. ESKK yani Esnaf ve Sanatkarla Kredi Ve Kooperatifine üye olanlara devlet destekli kredi seçenekleri de Halkbank tarafından verilmektedir. Halkbank esnaf kredilerinden yararlanmak için bazı şartlara uymanız gerekmektedir. Esnaf kredilerine göre şartlar ve kredi özellikleri değişmektedir.

ESKKK Kefaletiyle Krediler; bu kredi seçeneğinde maksimum 48 aya kadar vadeli olarak ister aylık ister 3 aylık ödeme seçeneğini tercih edebilirsiniz. Kredinin limiti bağlı bulunduğunuz ESKKK ye göre değişmekte 100 bin lira ile 200 bin lira arasında değişen rakamlarda kredi kullanılabilmektedir. %7 den başlayan faiz oranı ile Esnaf ve Sanatkârlar Odası’na ve Esnaf ve Sanatkârlar Sicil Müdürlüğüne kayıtlı herkes bu krediye başvurabilmektedir. Ayrıca en az 1 yıldır faaliyette olmak, bulunduğunuz bölgedeki ESKKK kayıtlı olmak diğer istenen şartlardandır.

Sıfır Faizli Esnaf Kredileri için; %100 faiz indirimi imkanı ile verilen bu kredi için kaybolmaya yüz tutmuş meslek guruplarından el dokuma işleri, bakır işletmeciliği, çini ve çömlek yapımı, sedef kakma ve ahşap oyma işleri, kaşıkçılık, bastonculuk, semercilik, yazmacılık, yorgancılık, keçecilik, lüle ve oltu taşı işçiliği, çarıkçılık, yemenicilik, oyacılık ve bu işlere benzerlik gösterdikleri Maliye Bakanlığı’nca kabul edilen ve faaliyet gösteren kişiler başvuru yapabilmektedir. 1 yıllık ustalık belgesi olup son 1 yıl içinde kendi adına işletme kurduğunu belgeleyen esnafta sıfır faizli esnaf kredisinden faydalanabilmektedir. Genç girişimciler içinde bu kredi başvurusu alınırken KOSGEB programını bitirmiş ancak hibe ve faizsiz kredi desteğinden faydalanmamış olmak gerekmektedir. 30 yaşını aşmamış kişiler onaylanan projeleri ile 100 bin liraya kadar faizsiz kredi alabilmektedirler.

Esnafa 500 Bin Liraya Kadar Kredi Halkbank’ da…

Esnafa 500 Bin Liraya Kadar Kredi Halkbank’ da…

Esnaf ve sanatkarlar için bankalar uzun vadeli ve yüksek limitli kredi imkanı tanımaktadırlar. Yeni iş yeri açmak yada var olan işyerinizin taşıt ihtiyacını karşılamak için Halkbank’ ın Esnaf Yatırım Kredisinden faydalanabilirsiniz. Banka kredi için ESKKK kefaleti olanlar yada olmayanlar diye bir ayırım yapmamış yatırım kredisi imkanını tüm sanatkar ve esnaflar için vermektedir. Bu krediden faydalanmanız için tek şart 1 yıldır faaliyette olmak yeterlidir. İşyeri edinme kredisi için;

Bu tür krediler için şahsen yapılacak başvurular yalnızca şubelerden gerçekleştirilebilmektedir.

Exit mobile version