Esnaf Kredileri

3 Operatör Faturalı Hatlarına Kredi Veren Firmalar

30.06.2019
78
3 Operatör Faturalı Hatlarına Kredi Veren Firmalar

Aylardır kullandığınız bir faturalı hattınız mı var? Hattınız üzerinde oluşan puanınızı nakite çevirerek acil ihtiyaçlarınız için kullanabilirsiniz. Acil paraya ihtiyacı olanlar için hızlı para bulma yöntemlerinden olan faturaya ek kredi için, 3 operatöre başvuru yapabilir oluşan müşteri skorunuzu kullanabilirsiniz. Vodafone, Turkcell ve Türk Telekom kullanıcıları için faturaya kredi nasıl alınır, nereye başvuru yapılacak ve diğer merak ettikleriniz ayrıntılarda.

Faturalı Hatta Kredi 2019′ da Nasıl Alınır?

Faturalı Hatta Kredi 2019' da Nasıl Alınır

       Faturalı Hatta Kredi 2019′ da Nasıl Alınır

Kişilerin kendi üzerlerine kayıtlı yıllarca kullandıkları ve düzenli fatura ödemesi yaptıkları faturalı hatlarında zamanla müşteri puanı oluşmaktadır. Oluşan bu müşteri skoru ile son zamanlarda çıkan faturaya ek telefon alma yöntemini siz kredi gibi kullanabilirsiniz. Alacağınız telefonu 6-12 ay faturaya ek taksite böldürerek, telefonu kutusunu açmadan faturası ile internetten yada telefon satın alan yerlere satarak nakit paraya çevirebilirsiniz. Bu yöntemle telefon almanız için 4-6 aylık bir düzenli fatura ödemeniz olması gerekmektedir. Daha uzun süreli bir fatura geçmişiniz varsa 5000 TL kadar bir müşteri limitiniz oluşacaktır. Başvuru için;

  • Fatura sizin adınıza kayıtlı olması gerekmektedir,
  • Müşteri puanınızın karşıladığı miktarda bir telefon alabilirsiniz.
  • Başvuru için Vodafone, Türkcell ve Türk Telekom şubelerine şahsen gitmeniz gerekecektir.
  • Alınacak telefonun geri ödemesi her ay faturaya ek olarak yansıyacaktır.
  • 6-12 ay arası taksitlendirme seçeneği mevcuttur.

Vodafone Faturalı Hatta Kredi 2019

Vodafone Faturalı Hatta Kredi 2019

         Vodafone Faturalı Hatta Kredi 2019

Vodafone kayıtlı faturalı bir hattınız varsa, en yakın şubesine gidip 40′ a yakın telefon modelinden birini seçerek faturanıza ek taksitlerle alabilirsiniz. Alacağınız bu telefon sizin para sıkıntınızı kısa zamanda çözüme ulaştıracaktır. Burada piyasa değerinin biraz üstünde bir rakamla telefonu alsanız da, internetten telefonu kısa bir sürede satarak paraya çevirebilirsiniz. Zaten bir banka kredisinin de faizle alındığını düşünürsek bu çokta büyük bir zarar olmayacaktır. 6 aya bölündüğünde daha yüksek taksitlerle ancak, 12 aya bölündüğünde daha cüzi rakamlarla alacağınız ortalama bir telefon için faturanıza ek 150-250 arasında bir taksit ödersiniz. Aldığınız telefonu gittigidiyor.com gibi milyonlarca kişinin takip ettiği popüler alışveriş sitelerinde satışa çıkarabilirsiniz. Kutu, fatura ve garantisi devam eden telefonunuza kısa bir sürede alıcı çıkacaktır. Yada telefon satışı yapan bir dükkana giderek telefonu satabilirsiniz.

Turkcell Faturaya Ek Telefon Nasıl Alınır

              Turkcell Faturaya Ek Telefon Nasıl Alınır

Turkcell Faturaya Ek Telefon Nasıl Alınır?

Kullandığınız hat Turkcell firmasına ait bir faturalı hat ise faturanıza ek alabileceğiniz bir çok telefon seçeneği bulunmaktadır. 5-6 aydır kullandığınız ve faturalarını düzenli ödediğiniz telefonunuzda ortalama bir telefon alacak kadar puan birikmiş olacaktır. Başvuru yaptığınızda firmadaki görevli numaranız üzerinden müşteri puanınıza, daha önce dahil olduğunuz cihaz kampanyası olup olmadığına bakacaktır. Müşteri puanınıza uygun tarifenize ek telefon önerilerini size sunacak ve telefonlar için yapılabilen 6-12 ay şeklinde taksitlendirilecektir. Faturalı hattı kullanma süreniz ne kadar uzunsa o kadar puan birikecek ve telefon almak için bakiyeniz yükselecektir. Çeşitli markaların son model akıllı telefonları 200-250 TL taksitle alarak, telefon bozdurma diye tabir edilen şekilde satabilirsiniz. Faturası 50 lira olan bir kişi bu faturaya ek telefon almak istediğinde, 250 TL ise telefonun aylık taksiti faturanız 300 tl olacaktır. Vade farkı da olacağı için piyasa değerinden yaklaşık 500 TL üstünde bir rakama telefonu almış olacaksınız. Aynı işlemi Türk Telekom hat kullanıcıları da bu operatörün bayilerinden yapabilmektedir.

Faturalı Hatta Kredi Dolandırıcılığına Dikkat!...

           Faturalı Hatta Kredi Dolandırıcılığına Dikkat!…

Faturalı Hatta Kredi Dolandırıcılığına Dikkat!…

Son zamanlarda sıkça duyduğumuz ve internette gezinirken de karşımıza çıkan ” faturalı hatta hemen kredi” gibi sloganlar ve reklamlar yaptığımız araştırma sonucu çokta güven vermemektedir. Öncelikle söylememiz bilmeniz gereken en önemli şey, faturalı hattınıza kredi çekmeniz mümkün olan bir şey değildir. Böyle bir reklam yapan firmanın da uygulayacağı yöntem; yine sizin üzerinizden telefon alarak aldığı bu telefonu kendi alıp, size parayı vermek ve telefonu tekrar başka birine satmak olacaktır. Yani faturalı hatta kredi diye bir kredi bulunmamaktadır. Bu şekilde aracılık eden bir firma tabi telefonun parasının tamamını size vermeyecek kendine pay alacaktır. Bu şekilde bir yöntem denemek yerine sizin yasal yollardan kendi operatörünüzün şubesine giderek şahsen işlem yapmanız daha mantıklı olacaktır. Bu şekilde işi ticarete dökmüş yasa dışı firmalardan ve komisyon karşılığı kredi vaadlerinden uzak durulması gerekmektedir. Acil para ihtiyacınız için cazip görünse de öncelikli olarak kendiniz gidip kullandığınız operatörün müşteri temsilcisi ile görüşmeniz tavsiyemizdir.

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.