Esnaf Kredileri

3 Ay Ertelemeli Konut Kredisi Veren Bankalar

14.09.2017
119
3 Ay Ertelemeli Konut Kredisi Veren Bankalar

Şimdi al 6 ay sonra öde kredi kampanyaları ihtiyaç kredilerinden sonra konut alımlarında da ön gözde kredi paketlerinden biri oldu. 3 ay ertelemeli konut kredisi alarak kullanmış olduğunuz krediyi daha sonra yine uygun faiz olanakları ile geri ödeyebilirsiniz. Taksit ertelemeli olarak ev için kredi veren tüm bankaları sizler için bir araya getirdik.

3 Ay Ertelemeli Konut Kredisi Şartları Nedir ?

Bankalardan konut kredisinin alınmasında belli başlı kaideleri vardır. Bu kurullar 3 ay olarak ertelemeli konut kredileri içinde aynıdır. Öncelikli olarak sizin bazı istenilen şartları taşıyor olmanız gerekir. Bu şartları ise şunlardır.

 1. Öncelikle başka bir bankada herhangi bir kredinizin devam ediyor olmaması gerekir. Şayet devam ediyor ise de bir an önce kapatmanız gerekmektedir. Başka bankada devam eden krediniz konut kredisi olmadığı için ne yazık ki yapılandırma olmayacaktır.
 2. Findek KKB kredi notu değerinizin yüksek olması istenilir. Yüksek olmasa bile risk içeren bölgelerde yer almamalısınız.
 3. Gelir belgesine sahip bir tüketici olmanız gerekir. Gelirinize göre aylık taksit ödemeleriniz belirleneceği için şayet var ise kanıtlanabilir yan gelirlerinizi de bu belgeye iliştirin. ( Kira, Eşinizin aylığı gibi )

Bu şartları taşıyor iseniz alacağınız evinde en azından iskan çıkmamış olsa dahi kat mülkiyeti veya kat irtifakı çıkmış olması gerekmektedir.

3 Ay Ertelemeli Konut Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Belirtilen banka şartlarına uygun iseniz almak istediğiniz konutun değerinin %80 kadarına bankadan kredilendirme yapabilirsiniz. Kredi ödeme vadeleri genelde en fazla 120 ay ile sınırlandırılmaktadır. Taksit ödemeleriniz ve vadeniz aylık hane geliri ile bağdaştırılmamaktadır. Tüm bankaların geri ödeme taksit belirleme politikaları buna göre işlemektedir.

İlk önce tüketici 6 yada 3 ay sonra kredili ödemeli olarak almak istediği evi bulması gerekir. Daha sonra biraz sonrada sizler ile paylaşacağımız ilgili bankalara şahsen konut kredisi alacağını beyan etmesi gerekir. Bu işlemleri bireysel müşteriler departmanındaki ilgili memurdan yapmanız gerekmektedir. İşlemlerin başlatılabilmesi için aşağıdaki evraklar ile müracaat etmelisiniz.

 1. T.C. nüfus cüzdanı yada ehliyet belgeniz
 2. Hane gelirinizi gösteren maaş bordrosu
 3. İkametgah bilgilerinizi gösteren ödenmiş herhangi bir fatura
 4. Alacağınız eve ait kat mülkiyeti yada kat irtifakı belgesi

Bu evraklar ilgili memura teslim edildiği zaman banka tarafından anlaşmalı lisanslı ekspertiz alınması düşünülen evi incelemeye gelecektir. Evinizin bedeli incelemeye gelen bu ekspertiz tarafında belirlenecektir. Şayet ekspertiz tarafından belirlenen bedelin %80 oranında bir 3 ay sonra ödemeli konut kredisi için başvuru yaptı iseniz, kredi başvurunuz onaylanacak en fazla 24 saat içinde mevduat hesabınıza yada elden olarak size tahsis edilecektir.

Şimdi Al 3 Ay Sonra Taksitlerini Öde Konut Kredisi Veren Bankalar

Türkiye’de bir çok banka konut kredileri için şimdi al 3 ay sonra yada 6 ay sonra ödemeli olarak konut kredisi imkanları sağlamaktadır. Bu bankalara faiz oranları ve yapılan kesintiler ile birlikte örnek vermek gerekir ise şu bankaları sizlere tavsiye edebiliriz.

Ertelemeli Konut Kredisi Veren Bankalar

Ertelemeli Konut Kredisi Veren Bankalar

 1. Garanti Bankası MORTGAGE ürünleri ile sunmuş olduğu olanaklar ile isteyene 6 ay sonra ödeme planlı olarak konut kredisi imkanı sağlamaktadır. Üstelik sağlamış olduğu bu imkanlarda kredi vadeleri tam 240 aya kadar yani 20 seneye kadar çıkmaktadır. Banka tarafından belirlenen ekspertiz kesintisi yaklaşık 750 TL faiz oranları ise tüm vadeler için %1.25 civarlarında seyretmektedir.
 2. Ziraat bankası da her ne kadar da 6 ay sonra ödemeli olarak konut kredisi imkanı sağlamasa da ilk 1 yıl sadece faiz ödemeli olarak konut kredisi olanakları sunmaktadır. 1 Sene sonra ana para ödemeli olarak bankanın sunmuş olduğu kredinin faiz oranları ise %1.24 civarlarında yer almaktadır.
 3. Şayet bir komu personeli çalışanı iseniz o zaman Vakıfbank dan size SARIPANJUR müjdesi var. Vakıfbank sadece kamu çalışanlarına 3 ay taksit ötelemeli olarak konut kredisi olanakları sağlamaktadır.
 4. Son olarak sizlere 3 ay ertelemeli olarak konut kredisi veren banka olarak Türkiye Halk Bankasını önereceğiz. 100 bin TL kadar sunmuş olduğu 3 ay ertelemeli konut kredileri için faiz oranları da diğer bankalara nazaran çok daha düşük olup %0,95 civarlarında seyretmektedir.

Şayet KKB kredi notu değeriniz yüksek ise %80 sonrası kalan geri nakit ihtiyacınızı da https://www.kobikredi.net/simdi-cek-6-ay-sonra-ode-ihtiyac-kredisi/ kullanarak karşılayabilirsiniz.

Ziraat Bankası Konut Kredisinde Faiz İndirimi!…

Konut kredilerindeki yüksek faiz oranları ev almak isteyen vatandaş için oldukça düşündürücü duruma gelmiş ve inşaat sektörü de bu yüksek faiz oranlarından etkilenerek satışlar oldukça azalmıştır. Hükümetin yaptığı indirim çağrısına ilk cevap büyük kuruluşların başında gelen Ziraat Bankası tarafından geldi. Ziraat Bankasının yaptığı konut indirimine ilişkin açıklamada 500 bin liraya kadar olan konut kredilerine 10 yıl vade uygulamasına aylık 0,98 lik bir indirim uyguladı. Bankanın yaptığı açıklamaya göre, konut kredisi sektöründeki durgunluğa yeni çözümler getirmek için böyle bir indirim uyguladıkları yer almaktadır. Hükümetin yaptığı açıklamaya ayak uyduran banka, faizlere giden paranın azaltılmasıyla hem tasarruf sağlanacağını hem de talebin artacağını öngörmektedir. Bankanın yaptığı bu indirim diğer bankalar içinde bir öncülük teşkil edip onları da bu indirime teşvik edecektir. Böylece konut kredisine başvuracak hem orta gelirli hem düşük gelirli vatandaş için oldukça karlı bir kredi kullanımı olacaktır. Bu indirime göre 250 bin liralık bir konut kredisi çekecek vatandaş için bu 120 aya bölündüğünde cebinden 53 bin lira daha az ödeme çıkacak. Ziraat Bankası’nın yanı sıra Halk Bankası, Vakıfbank, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım’ ın da bu indirim kampanyasına katılması bekleniyor. Bu katılımın devamında özel bankalarında faiz indirimine gitmesi gündemde. Bu indirimin konut satışlarında gerçekleşen %15 lik düşüşü telafi edeceği ve 7-8 milyar liralık konut satışının gerçekleşmesi beklenmektedir. Konut alımının hızlanmasıyla zincirleme şekilde ilgili sektörlerinde bundan faydalanacağı ve ekonomik hareketlilik yaşanacağı tahminler arasında.

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.