Esnaf Kredileri

2 Yıl Hiç Ödemesiz Eğitim Kredisi

2 Yıl Hiç Ödemesiz Eğitim Kredisi

2018 yılında eğitimi için daha iyi bir okul hayali kuran öğrenciler yada çocuğunun geleceği için en iyi okullarda eğitim almasını isteyen anne babaların, okula ödenecek ücretler dahil bütün eğitim masraflarını karşılayabilecekleri bir kredi türü olan eğitim kredisi çoğu bana tarafından verilmektedir. Günümüzde özel okulların ve üniversitelerin kayıt masraflarından tutunda yıl içinde sizden istenen tüm masrafların ödenmesi kolay ücretler değildir. Bu kredi çoğu bankanın ihtiyaç kredisi kapsamında değerlendirdiği ve farklı faiz ve vade oranları uyguladığı kredidir. 2 yıl geri ödemesiz seçeneği sunan bankada var, 48 aya kadar vade imkanı sunan bankada. Bankalara göre eğitim kredisi faizleri ve bu krediyi almak için istenen şartlara bakalım.

Eğitim Kredisi Başvurusu

Çocuklarının geleceği için hiç bir masraftan kaçınmayan anne babaların bazı giderlerde daha fazla finansmana ihtiyaçları vardır. Bu noktada özel okul yada üniversite eğitimi için maddi yetersizliğe, bankalardan kredi kullanarak çözüm bulabiliriz. Yurtdışı eğitim içinde kullanılabilecek bu krediye başvuracak kişi, öğrencinin velisi ya da geliri olan öğrencide başvuru yapabilmektedir. Okula kayıt yaptırıldığına dair belge ya da okul ücretinin belgesi ile başvuruda bulunulabilmektedir. Ülkemizde çoğu banka tarafından verilen bu kredi için değişik faiz oranları ve vade süreleri uygulanmaktadır.

Şeker Finans 2 Yıl Geri Ödemesiz 300 Bin Lira Eğitim Kredisi

Şeker Finans 300 Bin Lira Eğitim Kredisi Başvurusu

Bankanın uzun vadeli kredi seçenekleri arasında bulunan Eğitim Kredisi kampanyası; minimum 24 ay vade maksimum 120 aya kadar vade imkanı ile eğitim için uygun kredi arayanlara çözüm olmaktadır. 10 yıllık vade uygulamasında faiz oranı 2.75 olarak belirlenmiştir. Daha kısa vade isteyenler için 2 yıllık bir ödeme planında yine faiz oranı 2.75 dir. Hayat sigortası talep etmeyen banka, herhangi bir taşınmazın teminat gösterilmesinde 150TL ücret talep etmektedir. İstenen ekspertiz ücreti ise 700 TL gibi bir masraftır. Bu bankadan kullanabileceğiniz maksimum kredi 300 bin lira iken minimum tutar 1000 liradır. İnternetten yapacağınız başvuru ile ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Garanti Bankası Eğitim Kredisi

Garanti Bankası Eğitim Kredisi Şartları

Eğitiminiz için planladığınız ve hayalinizdeki okulun masrafları için Garanti Bankası’ ndan kredi kullanabilirsiniz. Düşük faizli bir kredi alımında bankanın 48 ay vade imkanı bulunmaktadır. Alacağınız 10 bin liralık bir krediyi 48 ay vade de ödemek için aylık 354.78 TL ödeyeceksiniz. 48 ay sonunda bu faiz oranı ve vade ile 17,081.47 ödemiş olacaksınız. Alacağınız kredinin 0,5 oranında kredi tahsis ücreti yasal olarak sizden alınacak tutardır. Başvuru yapacak kişiden gelir belgesi ve SGK belgesi talep edilmektedir. Öğretmen, asker, polis ve doktorların kamu çalışanı olduklarını gösteren kimlikleriyle başvurmaları istenen diğer belgelerdendir.

Yapı Kredi Eğitim Kredisi Başvurusu

Yurtdışı ve yurtiçi tüm eğitim masraflarında kullanabileceğiniz kredi, 48 vade imkanı ve maksimum 50 bin lira olarak belirlenmiştir. Başvuruda istenilen belgeler; nüfus cüzdanı fotokopisi, gelir belgesi, adınıza düzenlenmiş fatura (elektrik, doğalgaz, internet) ya da 3 ay içerisinde alınmış ikametgah belgesi istenmektedir. Yurtiçi eğitim için; öğrenci kayıt belgesi fotokopisi, banka hesabının yer aldığı eğitim ücretini gösteren proforma fatura veya okuldan alınan bir belge, yurtdışı için; ekstra olarak alınmışsa öğrenci vizesi istenmektedir. Başvuru yapacak kişi emekli ise; maaş cüzdanı fotokopisi, serbest meslek sahibi kişinin son vergi levhasının fotokopisi, kira geliri varsa tapu ve kira kontratı fotokopisi istenen diğer belgelerdir. Başvuru için en yakın şubaye yada internet bankacılığından Yapı Kredi ‘ ye başvuru  yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi 36 Ay Vade İmkanı

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi

Her türlü eğitim masraflarınız için değerlendirebileceğiniz kredinizi; kurs, dershane, üniversite, özel okul masraflarınız için harcayabilirsiniz. Ailenizde düzenli geliri olan herhangi bir bireyin başvurusu ile bu krediyi kullanabilir ya da düzenli geliri olan bir öğrencinin de başvurusu değerlendirilmektedir. Alacağınız eğitim krediniz için sizden istenecek belgeler;

Türkiye İş Bankası Eğitim Kredisi

Çocuklar büyüdükçe artan eğitim giderlerini karşılamak için çözüm arıyorsanız İş Bankası Eğitim Kredisinden yararlanabilirsiniz. Eğitim kredisinde öğrenci kayıt belgesi ve/veya okul ücretini gösterir belge ile kredi tutarını okul hesabına aktarabilir ya da fatura karşılığı krediyi nakit talep edebilirsiniz. Başvuru için şubelerden ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

 

 

Exit mobile version