Esnaf Kredileri

1 ya da 2 aylık sigortalı kredi çekebilir mi?

26.02.2019
137
1 ya da 2 aylık sigortalı kredi çekebilir mi?

Yeni işe başlamış ya da iş değişikliği nedeniyle sigortası kesintiye uğramış kişilerin bankalardan kredi alma süreci biraz sıkıntılı bir durumdur. Çünkü bankaların müşterilerine kredi vermek için baktığı ilk şartlardan biri, düzenli sigorta prim ödemesi yani aylık düzenli bir gelirinin olmasıdır. Ancak daha önceleri 5-6 aylık bir sigortalılık süresi istenirken bazı şartlar sağlandığında 1-2 aylık sigortalı olsanız bile kredi kolaylığı sağlayan bankalar bulunmaktadır. Şimdi sizlere 1-2 aylık bir çalışana hangi bankalar kredi verir, kredi seçenekleri ve şartları nelerdir sorularının cevaplarını vereceğiz.

Kredi Çekmek İçin Kaç Aylık Sigortalı Olmak Gerekiyor 2019

Kredi Çekmek İçin Kaç Aylık Sigortalı Olmak Gerekiyor 2019

Bir bankadan kredi veya kredi kartı talep ettiğinizde T.C kimlik numaranız üzerinden tüm bilgilerinize ulaşılmaktadır. Bu bilgiler arasında çalışmış olduğunuz kurum, sigortalılık süreniz, kredi notunuz ve geçmiş bankacılık hareketleriniz başvuru yaptığınız banka görevlisi tarafından görüntülenebilmektedir. Kredi almanız için tüm bunların olumlu durumda olması gerekmektedir. Bir işte düzenli çalışmanız, gecikmiş ve ya ödenmemiş bir borcunuzun olmaması ve kredi notunuzun da riskli durumda olmaması gerekmektedir. Bankalar genel olarak kişilerden 5-6 aydır düzenli olan bir gelir istemektedirler. Bu şartları sağladığınızda sorunsuz kredi alabilirsiniz. Ancak iş değişikliği nedeniyle kesintiye uğramış sigortanız varsa ve yeni işinize başlayalı 1-2 ay olmuş ise bu durumda; gelirinizin iyi bir durumda olması, gecikmeli borcunuz olması ve kredi notunuzun iyi seviyede olması gerekmektedir. Bunların yanında bankanın sizden isteyeceği ek teminatlara da hazırlıklı olmanız gerekmektedir. Bir taşınmaz ipoteği ya da kefil bu durumda sizden istenecektir. Bunların istenmesi birazda bankadan bulunduğunuz kredi talebine bağlı olacaktır. Bankalar kredi taksitlerini sizin aylık gelirinizin %50 si olacak şekilde düzenleyecektir. Eğer istediğiniz kredinin taksitleri maaşınızın %50 sinin üzerine çıkıyorsa kesinlikle bir teminat göstermeniz gerekecektir. Bankalara göre bu şartlar ve isteneceklerde değişebilmektedir.

1-2 Aylık Sigortalıya Kredi Seçenekleri

1-2 Aylık Sigortalıya Kredi Seçenekleri

Kişilerin bankalardan kredi çekerken her bankada değişebilen değişik kredi limitleri bulunmaktadır. Önceden kredi kullanmış ve taksitlerini aksatmadan ödemiş bir kişinin banka kredi talebi genelde olumlu sonuçlanmaktadır. Daha önce hiç kredi kullanmamış ilk defa kullanacak kişinin kredi notu oluşmamıştır ve banka yine bu kişiden de teminat talep edebilmektedir. 1-2 aylık her çalışan bankalarda aynı statüde değerlendirilmez. Sizin geçmiş bankacılık işlemleriniz, yeni işiniz, ek teminatlar ya da kefil banka tarafından referans kabul edilmektedir. Eğer 1-2 aylık bir sigortanız var ve kredi ihtiyacınız varsa, sorunsuz süreç için kredi notu yüksek ya da memur bir tanıdığınızı kefil gösterebilirsiniz. Yada üzerinize bir mal varlığınız varsa eviniz, dükkan ya da arsa bunu ipotek göstererek kolay kredi kullanabilirsiniz. Bazı bankalar 3. bir kişiye ait yani eşiniz, çocuğunuz ya da annenizin gayrimenkulünü ipotek olarak kabul edebilmektedir. Bankalar ipotek göstereceğiniz mal varlığınızı rehin alarak ekspertiz değerine göre kredi verecektir. Bu genel olarak çoğu bankadan evinizin değerinin %80 i, işyeri için %75, imarlı arsanın ya da aracınızın değerinin %50 kadar kredi kullanabilirsiniz. İhtiyaç kredisi kapsamında başvurabileceğiniz bu krediyi;

Ev Kredisi İçin Kaç Aylık Sigortalı Olmak Gerekiyor?

Ev Kredisi İçin Kaç Aylık Sigortalı Olmak Gerekiyor

Kişiler kredileri ev, araba almak, tatile gitmek, düğün ya da borç kapatmak için kullanmaktadırlar. Kredi çeşitlerine göre değişen şartlar da ve belgeler de 2-3 bin liralık bir kredi için fazla ayrıntı gerekmezken, bu yüksek miktarlardaki konut kredilerinde farklılık göstermektedir. Konut kredilerinde kredi şartları özellikle sigortalılık süresi muhakkak 12 ay ve üstü olması gerekmektedir. Düzenli bir gelir sahibi olmanız bu yüklü kredi için aranacak ilk şartlar arasında. Bunun yanında kredi notunuz iyi derece olarak nitelendirilen; 1500-1699 ve üstü olmalıdır ki krediniz onaylansın. Düşük kredi notunuz için KKB hızlıca yükseltme yollarını deneyebilirsiniz. Bu tür kredilerde kredi miktarına göre çoğu zaman sizden ipotek ve kefil de istenmektedir. Zaten evin tamamına konut kredisi verilmezken, ekspertiz değer biçer ve o değerin en fazla %80 i bankalar tarafından kredilendirilmektedir. Gecikmede ya da ödemesi devam eden bir kredi ödemenizin olmaması da konut kredisine başvurmadan önce dikkat etmeniz gereken bir ayrıntıdır.

[table id=1 /]

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.