Esnaf Kredileri

0 Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar Var Mı?

12.06.2019
85
0 Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar Var Mı?

Kredi notum sıfır nasıl kredi alacağım diye düşünüyorsanız; size kredi imkanı veren bankalar olduğu müjdesiniz verelim. Bankaların müşterilerine kredi verirken baktığı ilk kriter olan kredi notu, son dönemlerde bir çok vatandaşın notunun düşmesi nedeniyle bazı bankalar düşük kredi notuna kredi vermeye başladı. Özellikle sicili bozuk ve kredi notu 0 ( sıfır ) olan kişilerin başvurabileceği bankalar hangileri, bu bankalardan nasıl kredi alınır, kredi faiz oranları ve başka hangi yöntemlerle kredi alabilirsiniz sizler için araştırdık.

Kredi Notu 0 Olana Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Kredi Notu 0 Olana Kredi Veren Bankalar Hangileridir

    Kredi Notu 0 Olana Kredi Veren Bankalar Hangileridir

Kişilerin bankalardan çektikleri kredi ve kullandıkları kredi kartlarına yaptıkları düzenli ödemeler yada gecikmeli ödemeler sonucunda oluşan kredi notu, bankalardan yeni kart yada kredi talep ettiğinizde referans alınmaktadır. Düzenli ödemelerle yükselen notunuz bankalardan kolayca kredi almanızı sağlarken, gecikmeli yada yasal takibe düşmüş borçlarınız sonucunda kredi notunuz düşecek ve kredi başvurunuz olumsuz sonuçlanacaktır. Hiç bir bankadan kredi ve kredi kartı kullanmamış olmak yani 0 ( sıfır) kredi notu da bankalar için sorun teşkil etmektedir. Ancak kredi notu hızlı yükseltme taktiklerini uygulayarak yani en azından düşük limitli bir kredi kartı talep edip düzenli bir kaç ay ödeme ve otomatik ödeme talimatı vererek kısa zamanda kredi notunuzu yükseltebilirsiniz. Kredi notu 0 olanlar maaş müşterisi oldukları bankayı tercih ederlerse kredi almaları daha da kolay olacaktır. E-devlet sisteminin yeni uygulaması ile tüm bankacılık işlemlerinizle ilgili bilgileri ve kredi notunuzu ayda bir defa olmak kaydı ile ücretsiz öğrenmeniz mümkün. Ancak son zamanlarda bazı bankalar bu konuda esneklik sağlayıp kredi notu düşük kişilere kredi vermektedir.

Kredi Notuna Bakmayan Bankalar Aktif Bank' dan Anında Kredi

    Kredi Notuna Bakmayan Bankalar Aktif Bank’ dan Anında Kredi

Kredi Notuna Bakmayan Bankalar Aktif Bank’ dan Anında Kredi

Kredi notu düşük olanlar için araştırdığımız ilk banka olan Aktif Bank, internetten anında krediyi siz müşterilerine sunmaktadır. Şubeye gitmeden, sıra beklemeden ve evrak olmadan anında kredi başvurunuzu yapabilir, kredinizi alabilirsiniz. Nkolaykredi.com adresini tıklayarak ihtiyacınız olan kredi miktarını ve kaç ay vade istediğinizi girerek karşınıza çıkacak sayfaya; T.C kimlik numaranız, cep telefonu numaranız ve e-posta adresinizi yazarak kredi başvurunuzu kısa sürede yapabilirsiniz. Online olarak yapacağınız kredi başvurunuz ile 30 bin liraya kadar kredi almanız mümkün. 2,79 dan başlayan faiz oranları ile 30 bin liraya kadar olan kredinize 60 aya kadar vade yapılabilmektedir. Eğer ki ihtiyacınız olan tutar 2500 TL ve altında ise faiz oranı 2,49 olarak görünmektedir.

 • 2500 TL 60 aylık vade ile aldığınızı düşünürsek 2,49 faiz ile aylık taksitiniz 90,10 TL olacaktır.
 • 10 bin liralık kredinizi 12 aylık vade ile isterseniz 2,79 faiz uygulanarak aylık taksitiniz 1025,60 TL gibi bir rakam olacaktır.
 • 30 bin lirayı 60 ay vade ile hesaplarsak 2,79 faiz ile aylık 1.166,06TL bir geri ödemeniz olur.

       Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar 2019

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar 2019

Bankacılık işlemlerinizin Kredi Kayıt Bürosu’nda kayıt altına alınarak bu işlemler sonucunda oluşan puan olan kredi notunuz, hangi bankaya kredi başvurusu yaparsanız yapın anında karşınıza çıkacaktır. Gecikmeli ve yapılmayan ödemeleriniz sonucu düşen bu notunuz kredi almanızda engel teşkil edecektir. 1 ile 1900 arasında değişen bu not bankalar tarafından; riskli, orta riskli ve yüksek şeklinde derecelendirilmektedir. Riskli guruptaysanız kredi kartı ve kredi taleplerinizde ya olumsuz sonuç alırsınız yada ekstra teminat yani kefil ve ipotek göstermeniz istenmektedir. 1900 ne kadar yakın notunuz varsa hem kredi miktarına hem de bu kredinize uygulanacak faiz oranına etki edecektir. Eğer ki düşük bir kredi notunuz varsa bankaya ipotek göstererek kredi talebinde bulunabilirsiniz. Bu ipotek banka tarafından teminat olarak kabul edilir ve kredi onayı çıkma ihtimal yüksektir. Kefil  yada ipotek göstererek bir çok bankadan kredi alabilirsiniz.

 • Akbank
 • Garanti Bankası
 •  Vakıfbank
 • Denizbank
 • İş Bankası
 • Ziraat Bankası

Kredi Notu Düşük Olanlar İçin İpotekli Kredi

Kredi Notu Düşük Olanlar İçin İpotekli Kredi

     Kredi Notu Düşük Olanlar İçin İpotekli Kredi

Bankalardan kolay kredi alma yöntemlerinden ipotekli kredi, kredi notu düşük olanlar içinde bir alternatif. Bankaya üzerinize yada birinci derece yakınınızın üstüne olan bir mal varlığını teminat göstererek %80 lere varan bir oranda kredi alabilirsiniz. 200 bin liralık bir evi teminat gösterdiğinizde %50 sine bile kredi imkanı verildiğini düşünürsek 100 bin lira kredi almanız mümkün. Araç ipotekli kredi, ev, arsa ya da dükkan ipotekli bu krediler için bankaların şubelerine giderek başvuru yapabilirsiniz. Bazı bankalar ikinci derece ipotekle de müşterilerine kredi vermektedir. İpotekli kredi için banka şubelerine;

 • T.C kimlik numaranızın olduğu kimlik ve fotokopisi,
 • İpotek gösterilecek gayrimenkulün tapusu fotokopisi,
 • Gelir belgeniz
 • Adres bilgisi teyidi için fatura
 • ipotek gösterilecek taşınmaz haricinde kira geliri ve başka tapu varsa bu belgelerle başvurunuzu yapabilirsiniz.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.